Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Fikcyjny zakaz handlu w niedzielę. Przedsiębiorcy chcą liberalizacji prawa

6
Podziel się:

Przedsiębiorcy apelują o liberalizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę. W 2021 roku w związku z lockdownem przepadły trzy niedziele handlowe z siedmiu zaplanowanych na ten rok. Dodatkowo kolejne duże sieci handlowe wykorzystują luki w ustawie, żeby omijać obostrzenia.

Fikcyjny zakaz handlu w niedzielę. Przedsiębiorcy chcą liberalizacji prawa
Coraz więcej dużych sieci handlowych obchodzi zakaz handlu w niedzielę (Adobe Stock)

Północna Izba Gospodarcza apeluje o zniesienie zakazu handlu w niedzielę, informują wiadomoscihandlowe.pl. Zdaniem PIG zakaz jest tylko ”generatorem strat dla mocno poobijanej branży handlowej i usługowej”. Dodatkowo ze względu na lockdown – trzy z siedmiu niedziel handlowych w 2021 roku przepadły. W tym czasie ograniczono działania galerii handlowych i marketów.

Apel Północnej Izby Gospodarczej ze Szczecina związany jest z informacją, że kolejna sieć handlowa planuje wykorzystać lukę w ustawie o zakazie handlu w niedzielę. Kaufland, podobnie jak Polomarket czy Żabka, zamieni swoje sklep w placówki pocztowe. Zdaniem przedsiębiorców zapis o zakazie staje się powoli fikcją.

Pomysł na uszczelnienie ustawy o zakazie handlu w niedzielę ma ”Solidarność”. Związkowcy chcą, aby do ustawy o wychowaniu w trzeźwości dodano zapis, który zakazywałby sprzedaży alkoholu przez placówki pocztowe. Miałby on obowiązywać nie tylko w niedzielę, ale także w inne dni tygodnia. Miałoby to zniechęcić sieci handlowe do obchodzenia zapisów ustawy.

Zobacz także: Ceny znowu wzrosną? Ekspert: efekt Polskiego Ładu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Marcel
3 lata temu
Ustawę się dopracuje i system się uszczelni ,zakaz handlu w niedzielę to zakaz ludzie mają prawo do odpoczynku i wolnej niedzieli albo do pracy na swój własny rachunek albo na czas dla rodziny ,nie ma opcji na stały handel i przegrzewanie gospodarki ,przegrzanie gospodarki to gorsze niż inflacja więc koniec z handlem w niedzielę .
PL ***** ***
3 lata temu
Żądamy likwidacji Kościoła katolickiego w Polsce. Jesteśmy Europejczykami.
Test
3 lata temu
Północnej Izby Gospodarczej: Rok temu dostaliście 1 niedzielę handlowa dodatkowo w grudniu 2020 to było. Więc "straciliście" tylko 2 niedziele. 😂. 👍🏾
takisobieja
3 lata temu
zakaz handlu to kolejna kiełbasa wyborcza. po prostu w gronie kasjerów PiS ma swoich potencjalnych wyborców. Pamiętajmy że usługi mogą normalnie pracować i tam się nie liczy "możliwość spędzenia tego dnia z rodziną" jak promowali zakaz handlu politycy i pasożyty ze związków. Restauracje, kina i masa innych punktów usługowych nie ma wolnego.
Gdańsk
3 lata temu
Po co im niedziele . Ja przez wzrost cen kupuję dużo mniej i coraz rzadziej chodzę do sklepów .