Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Finansowy gigant wkracza do Polski. Zainteresowany nie tylko Baltic Hubem i CPK

20
Podziel się:

IFM Investors, finansowy gigant, który rzadko kiedy schyla się po projekty poniżej 500 mln euro, otworzył satelicką siedzibę w Warszawie. Szykuje się na inwestycje infrastrukturalne w Polsce. Marcin Piasecki dyrektor wykonawczy funduszu deklaruje zainteresowanie nie tylko Baltic Hubem i CPK.

Finansowy gigant wkracza do Polski. Zainteresowany nie tylko Baltic Hubem i CPK
Budowa CPK (CPK)

Jak podaje Puls Biznesu, fundusz infrastrukturalny IFM ma na świecie trzy biura główne: w Melbourne, Nowym Jorku i Londynie – skąd obsługuje Europę.

- Mamy także tzw. biura satelickie. W Europie są zlokalizowane w Madrycie, Mediolanie, Zurychu, Berlinie i Amsterdamie. Teraz do tego grona dołączyła Warszawa. Otworzyliśmy siedzibę w stolicy Polski, bo kraj rozwija się dynamicznie i rośnie zapotrzebowanie na inwestycje infrastrukturalne. Zakładamy, że zapotrzebowanie na prywatny kapitał do ich sfinansowania, który nasz fundusz może zapewnić, też będzie się zwiększać. Ze stołecznego biura planujemy koordynować realizację projektów infrastrukturalnych w całym regionie – mówi, cytowany przez Puls Biznesu, Marcin Piasecki, dyrektor wykonawczy IFM Investors.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wynajmowanie drogich aut jest bardziej opłacalne niż mieszkania. Bartek Walaszczyk w Biznes Klasie

IFM operatorem dwóch terminali kontenerowych w Gdańsku

Gazeta wskazała, że IFM jest także akcjonariuszem spółki Baltic Hub, będącej operatorem dwóch terminali kontenerowych w Gdańsku. 5 czerwca zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę trzeciego.

"(...) Dzięki budowie terminala będziemy mogli przeładowywać nie tylko towary dostarczane na polski rynek, ale także w większym stopniu obsługiwać cały region. Spodziewamy się, że zapotrzebowanie na przeładunki będzie wzrastać, bierzemy pod uwagę budowę w przyszłości czwartego i piątego terminala" – mówi Piasecki.

Współfinansowanie CPK

Gazeta zwróciła uwagę, że fundusz IFM nie zamierza poprzestać na inwestowaniu w przeładunek kontenerów. Wraz z francuską grupą Vinci został wybrany przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny (CPK) do współfinansowania, budowy i zarządzania lotniskiem w Baranowie.

"Na prace związane z przygotowaniami do inwestycji w projekt CPK poświęciliśmy około 1,5 roku. Mam nadzieję, że będzie kontynuowany. Polska ma duży potencjał rozwoju gospodarczego, co będzie generowało także wzrost popytu na usługi lotniczego transportu pasażerskiego. Budowa CPK, podobnie jak rozbudowa Baltic Hubu, pozwoli na zagospodarowanie dynamicznie rosnącego popytu na usługi transportowe w regionie i tym samym zwiększy znaczenie Polski jako regionalnego hubu. Czekamy więc na decyzję rządu i zarządu CPK" – dodał Piasecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
Jarek
2 miesiące temu
W Polsce powinny być przede wszystkim polskie inwestycje
Fixer
2 miesiące temu
Zgadzam się z 1 i 3 wypowiedzią Powinniśmy zrobić wszystko by te inwestycję zostały POLSKIE
Ornitolog
2 miesiące temu
Sępy się zlatują
Dado
2 miesiące temu
Nie będzie żadnego cpk za tego rządu Niemcy nie pozwola
■□■□■□■□■□■□■...
2 miesiące temu
A zyski z inwestycji odpłyną. Czy nie stać nas na samodzielne inwestycje i samodzielne czerpanie zysków. Myślę, że każdy zagraniczny inwestor to spora teczką pod stołem.