Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju startuje. PiS ma jasny plan, Mateusz Morawiecki szanse na nagrodę

299
Podziel się

Najpierw nagrodę zabrała mu Beata Szydło, później wieloletni premier Litwy. Premier Mateusz Morawiecki jest głównym kandydatem do tytułu Człowieka Roku przyznawanego podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Mówią o tym i ministrowie jego rządu, i organizatorzy Forum, i zarządzający spółkami skarbu państwa.

Mateusz Morawiecki już kilkakrotnie był typowany jako laureat głównej nagrody forum w Krynicy.
Mateusz Morawiecki już kilkakrotnie był typowany jako laureat głównej nagrody forum w Krynicy. (East News, Piotr Tracz/REPORTER)
bDArWLqZ

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju odbywa się w cieniu przedwyborczej walki i wyborów parlamentarnych. Jak wynika z informacji money.pl, politycy i ministrowie z rządu jadą z jednym celem: podsumować dotychczasową kadencję. Forum Ekonomiczne będzie dla PiS idealną okazją, by pokazać Polskę z 2015 i 2019 roku i wypunktować różnice.

Wystarczy wyciągnąć zza pazuchy dane dotyczące średnich wynagrodzeń w Polsce, średnich emerytur i kwotę, która powędrowała do Polaków w ramach programu Rodzina 500+. Do tego nie zabraknie podsumowania inwestycji infrastrukturalnych oraz spadającego bezrobocia. Każdy wskaźnik na plus ma być wykorzystany.

I taki plan ma PiS. A zwieńczeniem licznych konferencji ma być gala wręczenia tytułu Człowieka Roku.

bDArWLrb
Zobacz także: Zobacz także: Ryczałtowa składka ZUS. "Ten system jest kuriozalny"

Faworyci do tytułu? Premier Mateusz Morawiecki. Już raz był typowany do zgarnięcia nagrody - chwilę po tym, gdy objął urząd. Tak się jednak nie stało. Tym razem tytuł przyda się podczas przedwyborczych przepychanek politycznych.

Forum Ekonomiczne jak co roku wręczy nagrody w trzech kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku oraz Organizacja Pozarządowa. Zwykle jest jeszcze nagroda specjalna.

bDArWLrh

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju i jego organizatorzy nigdy nie wyrzekali się polityki. Wystarczy wspomnieć, że w 2014 roku tytuł Człowieka Roku powędrował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na rok przed wyborami parlamentarnymi, które wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Już wtedy mówiło się, że to właśnie w Krynicy-Zdroju zawiał wiatr politycznych zmian.

W 2015 roku nagrodę otrzymał Victor Orban, w 2016 roku - Beata Szydło. W ubiegłym roku z tytułu cieszył się Saulius Skvernelis, czyli wieloletni premier Litwy. I co roku wśród potencjalnych wygranych był Mateusz Morawiecki. Nagrody jednak nie dostawał.

W tym roku najprawdopodobniej nagroda powędruje do Polaka. I wśród gości Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju nie ma wątpliwości, że będzie to właśnie premier Mateusz Morawiecki. W otoczeniu szefa rządu informacji na temat planów na najbliższe dni nie sposób uzyskać - nie wiadomo, jak ma wyglądać cała aktywność premiera w Krynicy-Zdroju. Wśród zarządzających spółkami skarbu państwa nie ma wątpliwości, że tym razem to on dostanie tytuł.

Na krótkiej liście typowanych do nagrody są również ministrowie z rządu PiS oraz nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński. I to również nie powinno dziwić. Organizatorzy od lat dbają o stosunki ze wschodnimi partnerami. To transakcja wiązana: ci chętniej przyjeżdżają na forum.

bDArWLri

Gala Forum Ekonomicznego w Krynicy zaplanowana jest na środowy wieczór.

Nominacje i późniejszą nagrodę przyznaje Rada Programowa Forum Ekonomicznego. Jej przewodniczącym jest Zygmunt Berdychowski, czyli inicjator wydarzenia. Na liście jest również Zbigniew Jagiełło z PKO BP, Paweł Borys z PFR, wicepremier Piotr Gliński, prezes NBP Adam Glapiński oraz Michał Krupiński z Pekao.

Money.pl jest od początku do końca trwania XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

bDArWLrj

Dziesięciu dziennikarzy oraz 20-osobowa ekipa techniczna, ponad 200-metrowa przestrzeń ze strefą chillout, kawiarnią, multimedialnym studiem oraz specjalna ścieżka tematyczna money.pl - tak wyglądać będzie udział money.pl w wydarzeniu w Krynicy. Relacje już od wtorku w naszym raporcie specjalnym.

Po raz pierwszy w najważniejszym wydarzeniu gospodarczym w Polsce money.pl będzie nie tylko rozmawiał w swoim studio z najważniejszymi przedsiębiorcami, menadżerami i politykami, ale także zorganizuje własne debaty i rozmowy. W naszej strefie gościć będą m.in.: były minister finansów, obecnie szef NIK Marian Banaś, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński i Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

bDArWLrC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(299)
Wa-wa
rok temu
Pinokio i tyle w temacie .PIS jak Pralnie .
Sramtam
rok temu
Nie jestem żadnym trolem - nie kręci mnie PO ani tym bardziej pis .... Ale nagroda człowiek roku dla pinokia, to już mega przegięcie pały !!!!!!
Polka
rok temu
Gdzie są inwestycje, samochody elektryczne, mieszkania.Z planów zostało 500+ aby wygrać wybory. Kaczyński jednak się przeliczył. Nie ma 60% aby zmienić konstytucje więc ją łamie. I za to nie odpowie.
bDArWLrD
Salto
rok temu
Rozumiem że dostanie statuetkę pinokia.... Za tyle fałszu, obłudy i załamania - należy mu się
Interpol
rok temu
Mateuszek ! jezeli wszystko jest tak super to czego wszystko tak drozeje a zlotowka leci na pysk ?
...
Następna strona