Trwa ładowanie...
bESjMODF
Notowania
Przejdź na

Fotowoltaika mniej opłacalna. Ekspert przekonuje, że będzie lepiej

Wielkie zmiany w fotowoltaice, rząd zmienia przepisy dotyczące prosumentów, czyli osób, które produkują energię elektryczną m.in. z paneli fotowoltaicznych. Dotąd prąd, przy dobrze zestrojonej instalacji, można było mieć za darmo, ale kończy się to eldorado. - 7 i 5 lat temu funkcjonował program wsparcia "Prosument", który dawał 45 procent dotacji. Potem przyszły zmiany ustawowe, które miały sprawić, że instalacje fotowoltaiczne staną się popularne. W ramach zachęt wprowadzono opusty, które nie jest opłacalny dla systemu energetycznego. To było za mało, więc doszedł program "Mój prąd", czyli dopłata do instalacji, wtedy rynek ruszył - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy. - Mamy dopiero 10 proc. nasycenia w gospodarstwach domowych, a w biznesie jest to poniżej jednego procenta. Stąd zmiany, by rynek rozwijał się stabilinie przez 10, 15, 20 lat. Oczywiście, gdy coś się zmienia, coś się zabiera, to budzi...

rozwiń
0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bESjMODR
KOMENTARZE
(6)
ISLA
5 miesięcy temu
TO JUŻ DRUGI RAZ JAK PiSS ZARZYNA DOBRZE SIĘ ZAPOWIADAJĄCY PROJEKT Z PROSUMENTEM, W 2015 ROKU ,JAK TYLKO DORWALI SIĘ DO KORYTA,ZLIKWIDOWALI PROSUMENTA Z 40% DOPŁATĄ A TERAZ KOMBINUJĄ ŻEBY I TERAŹNIEJSZY PROJEKT ZLIWKIDOWAĆ, BO TAKI BĘDZIE JEGO KONIEC, PODOBNY DO TEGO Z 2015 ROKU!!
nieudolni
5 miesięcy temu
ciekawe że klienci tracą i pretensji nie mają a ze wzrostu cen i podatków to skaczą do góry...--- jak prywatny tego nie robi to oznacza ze kicha i się całkowicie nie opłaca - !!!!!! ale na ostrołeke i kopalnie oraz tvp to można było wydawać bezmyślnie miliardy a ekologia i zdrowie obywateli to się nie liczy bo jak piszą umarły z powodu smogu lub nieleczonego cowiid nie protestuje ....... głosowałem ale teraz już widzę że to nie patrioci i niekompetentni politycy ...szkadzą nam ...
Cynik
5 miesięcy temu
Jaki prąd za darmo? Nawet instalujący wcześniej ZAPŁACILI ZA 10 LAT Z GÓRY!!!!
bESjMOEj
Sprzedawca PV
5 miesięcy temu
Tak, "mikroinstalatatorzy" i wszelkie inne firmy instalacyjne to wrogowie prezesa columbusa, bo ograniczają dojenie ciemnej masy przez tę firmę. Oferta cenowa z kosmosu, sprzętowa z muzeum, kompetencje i jakość wykonania z czasów komuny.
rfvdz
5 miesięcy temu
wydałem na fotowoltaikę 16 tys, zwrócili mi 7 tys. Teraz rachunek za 6 miesięcy 52 zł. Za 6-7 lat inwestycja się spłaci. Podwyzkami sie nie martwię. Regulują ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. W Polsce nie ma faceta z takimi jajami, jakie miała brytyjska premier Tacher, która pozamykała brytyjskie kopalnie. U nas rządzący boja się górników, bo mogą wyzwieźć ich na taczkach, połączyli kopalnie z firmami energet. Pogrążają te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 70-80% (PGE, Enea, Energa były po ponad 20 zł i spadły na 4-6, Tauron był po ponad 5 zł i spadł do 1, odbił do 3). Wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Przeczytajcie ksią.ż kę pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna, by umieć samemu zadbać finansowo o siebie.