Notowania

koronawirus
04.03.2020 20:01

Francja. Rząd będzie wspierać firmy poszkodowane w czasie epidemii

Rządowe wsparcie dla małych i średnich firm, poszkodowanych w czasie epidemii koronawirusa, zapowiedział Bruno Le Maire, francuski minister finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
Koronawirus. Francuski rząd obiecuje wsparcie dla przedsiębiorców. (Fot: Lara)

Według szacunków francuskiego resortu finansów, epidemia koronawirusa może obniżyć wzrost gospodarczy o 0,1 proc.

Jak podaje PAP, poszkodowane firmy mają otrzymać gwarantowane pożyczki bezgotówkowe, rozłożenie w czasie płatności podatków i składek na ubezpieczenia społeczne.

W środę, na antenie telewizji BFM TV, Bruno Le Maire poinformował, że zamierza wprowadzić dekret regulujący maksymalne ceny żeli odkażających, które w czasie epidemii rosną do absurdalnych wysokości.

Oglądaj też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: apeluję o zdrowy rozsądek

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Konkurencji i Egzekwowania Prawa.

Z kolei polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął kontrolę dwóch hurtowni środków medycznych, które miały zrywać umowy za szpitalami i zawierać nowe, zawierające znacznie wyższe ceny za dostawy. Zdaniem urzędników mogą one wykorzystywać panikę związaną epidemią koronawirusa.

W środę, na porannej konferencji prasowej, minister zdrowia potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce.

Pacjent zarażony wirusem przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

- Pacjent czuje się dobrze, rodzina i osoby, które miały z nim kontakt, są objęte kwarantanną - zapewnił minister Łukasz Szumowski.

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99 procent), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby "zawiozły" ze sobą wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Przypomnijmy, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie opracowano szczepionki, która skutecznie zabezpieczałaby przed zachorowaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, zdrowie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

Polskie firmyW Polsce też rząd powinien juz myślec jak pomóc firmom usługowym typu restauracje, fryzjerzy, kina itp... zamiast na TVP 2 mld to na pomoc dla małych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)