Notowania

Fuzja koncernów Orlen i Lotos. Komisja daje sobie więcej czasu

Do 22 stycznia, czyli o 20 dni roboczych przedłużyła w czwartek Komisja Europejska termin na rozpatrzenie wniosku w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem. Początkowo decyzja miała zapaść jeszcze w grudniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Fuzja koncernów Orlen i Lotos coraz dalej

"Komisja zbada, czy planowane przejęcie doprowadziłoby do ograniczenia konkurencji oraz wyższych cen lub mniejszego wyboru paliw i produktów pokrewnych dla klientów biznesowych i konsumentów końcowych w Polsce i innych państwach członkowskich" - powiedziała w środę Margrethe Vestager, unijna komisarz odpowiedzialna za politykę konkurencji.

Komisja przeprowadzi teraz szczegółowe postępowanie wyjaśniające, dotyczące skutków transakcji, aby ustalić, czy potwierdzą się wstępnie stwierdzone problemy w zakresie konkurencji. Początkowo wyniki jej prac mieliśmy poznać najpóźniej do 13 grudnia tego roku, ale w czwartek okazało się, że w tym roku to się nie stanie.

"Mamy do czynienia ze skomplikowanym procesem, co zresztą od początku sygnalizowaliśmy" - podał w komunikacie prasowym, prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Zamiar przejęcia kontroli nad Grupą Lotos płocki koncern ogłosił pod koniec lutego 2018 roku. PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały wtedy list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN Orlen nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu.

Wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos trafił do Komisji Europejskiej 3 lipca.

Obejrzyj: Fuzja Orlenu z Lotosem pozwoli na tańsze zakupy ropy. "Łatwiej będzie konkurować na globalnym rynku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2019

MikeTo będzie dobra zmiana dopiero i paliwo po 10pln

Rozwiń komentarze (1)