Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel
19.04.2019 16:09

Galerie handlowe mają problem. Kolejny miesiąc z mniejszą liczbą klientów

Trwa wielomiesięczna tendencja spadkowa na rynku centrów handlowych. W marcu wskaźnik FootFall Index przygotowany przez firmę ShopperTrack spadł o 3,1 proc. w porównaniu do minionego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Spadek liczby odwiedzających galerie handlowe (Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)

Galerie handlowe notują kolejny spadek liczby odwiedzających. W marcu 2019 r. odnotowano spadek w porównaniu do lutego aż o 7,4 proc.

Z kolei w lutym br. odwiedzalność galerii handlowych wzrosła w porównaniu do stycznia o 22,7 proc. Podsumowując, w porównaniu do minionego roku wskaźnik jest słabszy o 4,1 proc. - podaje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Ostatnim miesiącem, kiedy centra zanotowały wzrost, był maj 2018 roku. Od tamtej pory w każdym badanym okresie notowano spadek osób odwiedzających galerie handlowe.

Zobacz: Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Przypomnijmy, ustawa o zakazie handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Początkowo niedzielami handlowymi były zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Od stycznia 2019 r. zakaz został dodatkowo zaostrzony i zakupy można zrobić jedynie w ostatnią niedzielę w miesiącu.

Wyjątkami pozostają miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się. W pozostałe nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów i galerii handlowych w Polsce.

Od początku 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jednak jak wynika z badania przedstawionego przez Dziennik Gazetę Prawną, tylko 19 proc. Polaków jest zwolennikami ograniczenia handlu we wszystkie niedziele.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2019

AnnaGłupi pomysł z tymi niedzielami bez handlu. Mam nadzieję, że z tego zrezygnują. Każdy wie jaką pracę przyjmuje. Strażak też ma żądać wolnych niedziel? … Czytaj całość

19-04-2019

z PolskiI dobrze, społeczeństwo się bogaci i znajduje sobie ciekawsze rozrywki niż łażenie po galeriach. Centra miast odżywają, kwitnie gastronomia i bary, … Czytaj całość

19-04-2019

skibawszystkie niedziele powinny byc wolne

Rozwiń komentarze (138)