Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Galerie handlowe mają problem. Kolejny miesiąc z mniejszą liczbą klientów

138
Podziel się

Trwa wielomiesięczna tendencja spadkowa na rynku centrów handlowych. W marcu wskaźnik FootFall Index przygotowany przez firmę ShopperTrack spadł o 3,1 proc. w porównaniu do minionego roku.

Spadek liczby odwiedzających galerie handlowe
Spadek liczby odwiedzających galerie handlowe (East News, Krzysztof Kaniewski/REPORTER)
bEiWzSwl

Galerie handlowe notują kolejny spadek liczby odwiedzających. W marcu 2019 r. odnotowano spadek w porównaniu do lutego aż o 7,4 proc.

Z kolei w lutym br. odwiedzalność galerii handlowych wzrosła w porównaniu do stycznia o 22,7 proc. Podsumowując, w porównaniu do minionego roku wskaźnik jest słabszy o 4,1 proc. - podaje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Ostatnim miesiącem, kiedy centra zanotowały wzrost, był maj 2018 roku. Od tamtej pory w każdym badanym okresie notowano spadek osób odwiedzających galerie handlowe.

bEiWzSwn
Zobacz także: Zobacz: Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Przypomnijmy, ustawa o zakazie handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Początkowo niedzielami handlowymi były zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Od stycznia 2019 r. zakaz został dodatkowo zaostrzony i zakupy można zrobić jedynie w ostatnią niedzielę w miesiącu.

Wyjątkami pozostają miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się. W pozostałe nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów i galerii handlowych w Polsce.

bEiWzSwt

Od początku 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jednak jak wynika z badania przedstawionego przez Dziennik Gazetę Prawną, tylko 19 proc. Polaków jest zwolennikami ograniczenia handlu we wszystkie niedziele.

bEiWzSwO
KOMENTARZE
(138)
;-)
2 lata temu
bzdura !!! na otwieraliście tego badziewia tyle, że jest jak z aptekami - gdzie nie rzucisz kamieniem trafisz w galerie handlową
jula
2 lata temu
ludzie się starzeją a to molochy do przejscia
karol
2 lata temu
Nad wyraz kretyński pomysł z niedzielami bez handlu.To mógł tylko wymyśleć jakiś nierób z tej pseudosolidarności taki jak ten w studio. Przez takich jak on musiałem zamknąć sklepik na rok przed emeryturą.
bEiWzSwP
mrtym
2 lata temu
żeby było lepiej trzeba pogonić dobra zmianę , ona jest dobra tylko dla swoich interesów
Kostek
2 lata temu
Pieprzenie głupot że to przez wolne niedziele, wciąż budują nowe markety i galerie, a ludzi nie przybywa tylu, aby zapełnić te handlowe molochy.
...
Następna strona