Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Galerie handlowe odżyły. Wraca ruch w sklepach

5
Podziel się

Przybywa odwiedzających galerie handlowe. Trzeba było jednak pięciu tygodni od zniesienia obostrzeń, aby powrócił ruch w dużych centrach.

Średni ruch w galeriach handlowych osiągnął 77 proc.
Średni ruch w galeriach handlowych osiągnął 77 proc. (money.pl)
bErygVnp

Średni ruch w galeriach handlowych osiągnął 77 proc. - piszą Wiadomości Handlowe powołując się na ostatnie dane Polskiej Rady Centrów Handlowych. To wynik z piątego tygodnia (od 1 do 7 czerwca) od zniesienia obostrzeń sanitarnych.

Do tej pory Polacy z rezerwą podchodzili do zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych. Te, poza pikami odwiedzin 25 maja - czyli przed Dniem matki oraz 1 czerwca - w Dzień dziecka - nie miały one dużego ruchu.

bErygVnr

W tym roku również Dzień dziecka był szczególny w związku z pandemią. Co prawda porównując poniedziałek 1 czerwca do analogicznego poniedziałku 3 czerwca w ubiegłym roku "odwiedzalność" wyniosła 99 proc., alem zestawiając jednak tegoroczny i ubiegłoroczny Dzień dziecka, ten wynik jest już znacznie gorszy - bo na poziomie 59 proc.

Zobacz także: Zobacz: Centra handlowe. Sonik: powinny utrzymywać emerytów w Polsce

- Musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, które miały wpływ na taki wynik. Po pierwsze w tym roku dzień dziecka przypadł w poniedziałek, a w roku ubiegłym była to sobota, która naturalnie notuje wyższe wskaźniki odwiedzalności. Po drugie, z uwagi na pandemię koronawirusa, obiekty nie organizowały tradycyjnych eventów dla najmłodszych - wyjaśnia Anna Zachara-Widła, Research & Education Manager w PRCH, której słowa przytaczają "Wiadomości Handlowe".

bErygVnx

Z danych zawartych w raporcie "RRF Crisis vol. 3" PRCH wynika, że aż 81 proc. konsumentów czuje się bezpiecznie podczas robienia zakupów w obiektach handlowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErygVnS
KOMENTARZE
(5)
Sonik
rok temu
Patusy i pińćset + ruszyli do galerii
Bane
rok temu
Kim są PORLACY z tych wypocin?
Anti
rok temu
Czy piszący ten artykuł jest w stanie pisać ze zrozumieniem??? PORLACY!!!
bErygVnT
Maks
rok temu
Porlacy???!!!😷😷😷😷
karol
rok temu
słoiki ruszyli na spacery ?