Notowania

Gefion Insurance ma problemy z płynnością finansową. KNF ostrzega

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega, że interesy osób ubezpieczających swoje pojazdy w Gefion Insurance A/S są zagrożone. KNF powołuje się na ustalenia swojego duńskiego odpowiednika, który alarmuje o problemach finansowych Gefiona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
KNF ostrzega przed Gefion Insurance A/S. (Fot: btnmdt)

Według informacji przekazanej przez KNF Gefion Insurance A/S (w Polsce jego ubezpieczenia oferuje Polins Sp. z o.o.) musi znaleźć 5 mln euro (ok. 21 mln złotych) do końca 2019 roku.

Jeśli się nie uda, to zakład ubezpieczeń może przestać wypłacać odszkodowania. Polskie prawo zakłada, że w takiej sytuacji sąd może ogłosić jego upadłość. To komplikuje sytuację klientów, ponieważ tracą oni ochronę ubezpieczeniową.

Od momentu ogłoszenia upadłości ubezpieczyciela umowa między klientem a biurem trwa jeszcze przez trzy miesiące (lub krócej, jeżeli umowa kończyłaby się w tym okresie). Klienci są zmuszeni zawrzeć nową umowę na ubezpieczenia.

Obejrzyj: Twórca Brand24 o kryzysie po blokadzie Facebooka

I nie ma tutaj znaczenia fakt, że u upadłego ubezpieczyciela ich OC było ważne dłużej niż trzy miesiące. Natomiast każdy dzień bez ważnego OC zwiększa karę, którą zapłaci kierowca. Maksymalnie może ona wynieść nawet 6,7 tys. zł.

Dostałeś wezwanie od UFG? Lepiej na nie odpowiedz
OC. Tylko 35 proc. Polaków opłaca karę za brak polisy

Gefion Insurance A/S to zakład ubezpieczeń z siedzibą w Kopenhadze w Danii. Oferuje w Polsce ubezpieczenia OC. Jak wskazuje KNF, działa w ramach unijnej zasady swobody świadczenia usług, dlatego polski nadzór nie może odpowiadać za wypłacalność ubezpieczyciela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oc, ubezpieczyciel, ubezpieczenie oc, gefion, gospodarka, wiadomości, knf
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-12-2019

OCTo po kiego jest Gwarancyjny Fundusz Ubezpieczeniowy., który jest zasilany z naszych składek. On powinien nadzorować na rynku wszystkich sprzedających … Czytaj całość

24-12-2019

innCzyli sezon na upadłość ubezpieczycieli czas zacząć, nikt za to nie odpowiada tylko klient musi zawrzeć drugą polisę, a z każdej zawartej polisy kilka … Czytaj całość

24-12-2019

MajaBandziory z PiS dopuściły że ubezpieczyciele żerują na klientach.... To żadne prawo i sprawiedliwość a zlodiejska partia Pis

Rozwiń komentarze (105)