Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Krystian Rosiński
|
aktualizacja

Gefion Insurance ma problemy z płynnością finansową. KNF ostrzega

105
Podziel się

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega, że interesy osób ubezpieczających swoje pojazdy w Gefion Insurance A/S są zagrożone. KNF powołuje się na ustalenia swojego duńskiego odpowiednika, który alarmuje o problemach finansowych Gefiona.

KNF ostrzega przed Gefion Insurance A/S.
KNF ostrzega przed Gefion Insurance A/S. (Wikimedia Commons CC BY, btnmdt)
bDmYLsqJ

Według informacji przekazanej przez KNF Gefion Insurance A/S (w Polsce jego ubezpieczenia oferuje Polins Sp. z o.o.) musi znaleźć 5 mln euro (ok. 21 mln złotych) do końca 2019 roku.

Jeśli się nie uda, to zakład ubezpieczeń może przestać wypłacać odszkodowania. Polskie prawo zakłada, że w takiej sytuacji sąd może ogłosić jego upadłość. To komplikuje sytuację klientów, ponieważ tracą oni ochronę ubezpieczeniową.

Od momentu ogłoszenia upadłości ubezpieczyciela umowa między klientem a biurem trwa jeszcze przez trzy miesiące (lub krócej, jeżeli umowa kończyłaby się w tym okresie). Klienci są zmuszeni zawrzeć nową umowę na ubezpieczenia.

bDmYLsqL
Zobacz także: Obejrzyj: Twórca Brand24 o kryzysie po blokadzie Facebooka

I nie ma tutaj znaczenia fakt, że u upadłego ubezpieczyciela ich OC było ważne dłużej niż trzy miesiące. Natomiast każdy dzień bez ważnego OC zwiększa karę, którą zapłaci kierowca. Maksymalnie może ona wynieść nawet 6,7 tys. zł.

bDmYLsqR

Gefion Insurance A/S to zakład ubezpieczeń z siedzibą w Kopenhadze w Danii. Oferuje w Polsce ubezpieczenia OC. Jak wskazuje KNF, działa w ramach unijnej zasady swobody świadczenia usług, dlatego polski nadzór nie może odpowiadać za wypłacalność ubezpieczyciela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDmYLsrm
KOMENTARZE
(105)
OC
11 miesięcy temu
To po kiego jest Gwarancyjny Fundusz Ubezpieczeniowy., który jest zasilany z naszych składek. On powinien nadzorować na rynku wszystkich sprzedających OC. W przypadku upadłości firmy gwarantuje do końca okresu ochronę kupującemu.
inn
11 miesięcy temu
Czyli sezon na upadłość ubezpieczycieli czas zacząć, nikt za to nie odpowiada tylko klient musi zawrzeć drugą polisę, a z każdej zawartej polisy kilka procent idzie na UFG, jeżeli sprawca wypadku nie był ubezpieczony to zdejmują z niego gacie przez głowę, ale jeżeli ubezpieczyciel robi wałek to klient jest zobowiązany zawrzeć nową umowę.WAŁEK W MAJESTACIE PRAWA.
pawel
11 miesięcy temu
...ale 200000 co miesiąc na wypłatę dla nieroba prezesa jest !
bDmYLsrn
W 2018r. Poli...
11 miesięcy temu
Zarejestrowali fikcyjny wypadek na moim OC, którego nigdy nie było. Dowiedzialem się o tym przypadkowo, gdy przy przedłużeniu polisy podali mi 3- krotnie wyższą cenę za OC. Próby wyjasnienja nic nie dawały, odbijalem się od ściany. Firma POLINS mnie olewala. Dopiero zgloszenie sprawy na policję wymusilo odpowiedz od oszustów z POLINS. Tłumaczyli się bardzo pokretnie, mataczyli. Trochę czasu mi zajęło udowodnienie, że nie bralem udziału w żadnym wypadku. Uważajcie wiec na POLINS bo to oszuści. Gdyby ktoś z POLINS to czytał i miał z tym problem: bardzo proszę o sprowokowanie mnie do spotkania w sadzie. Przezornie zatrzymałem cala dokumentacje i korespondencje w tej sprawie, łącznie z zarejestrowanymi rozmowami. Służę w sądzie, oszusci. Jeszcze raz przestrzegam przed POLINS - to oszuści.
wujek tomek
11 miesięcy temu
Myślę że wielu poszkodowanych życzy im plajty. W sumie dobrze by było gdyby padli, rynek by się oczyścił.
...
Następna strona