Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GetBack spłaca długi. Pieniądze otrzymał ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał swoją część długu, o czym poinformowała spółka GetBack. ZUS był jednym z wierzycieli niezabezpieczonych, zaliczonych do grupy 5 układu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
GetBack rozpoczął spłacanie długów wierzycielom. (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Według informacji podanych przez GetBack, na które powołuje się "Puls Biznesu", ZUS otrzymał 401 tys. zł z tytułu zaległych odsetek.

Jak tłumaczy "PB", warunki układu zakładają, że zwrot długu wierzycielom z Grupy 5 powinien być dokonany jednorazowo w 100 proc. Spłata powinna mieć miejsce nie później, niż do ostatniego roboczego dnia następnego miesiąca po uprawomocnieniu postanowienia o zatwierdzeniu układu.

Jak niedawno informowaliśmy w money.pl, w Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł pierwszy wyrok ws. obligacji GetBack. prawa dotyczyła papierów wartościowych, które za pośrednictwem Idea Banku, oraz dawnego Polskiego Domu Maklerskiego nabyła klientka. Sąd uznał, że bank wprowadził ją w błąd. Sąd nadał wyrokowi klauzulę natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że kobieta ma odzyskać pieniądze

Zobacz też: Balcerowicz wskazuje błędy rządu i ma jedną radę: "trzeba przestać być PiS-em"

Spółka GetBack chce od swojego byłego audytora prawie 307 mln złotych odszkodowania, o czym informował "Dziennik Gazeta Prawna". Nowy zarząd uważa, że Deloitte nienależycie wywiązał się ze swoich obowiązków.

GetBack. Czy można było zapobiec aferze? Ostrzeżenia sygnalisty zostały zignorowane
GetBack. Czy można było zapobiec aferze? Ostrzeżenia sygnalisty zostały zignorowane

Według reportażu TVN24, sygnalista ostrzegał o zagrożeniu najważniejsze państwowe urzędy, co potwierdza również Najwyższa Izba Kontroli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dług, afera getback, getback, zus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

M.spróbujcie sobie wyobrazić, co by się obecnie w Polsce działo, gdyby premierem była Kopacz, ministrem zdrowia byłby Arłukowicz, a prezydentą, byłaby … Czytaj całość

10-03-2020

wdpamiętacie, jak tylko przy przekazywaniu 153 mld zł z OFE do ZUS Tuskowi wcięło 17 mld zł, a reszty też nie rozliczył, na co ile poszło?

10-03-2020

Tomasz SikoraCzy jednak GETBANK dostal KASĘ od Morawieckiego bo to obiecal bankowi kornel Morawiecki

Rozwiń komentarze (7)