Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GetBack spłaca długi. Pieniądze otrzymał ZUS

7
Podziel się

Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał swoją część długu, o czym poinformowała spółka GetBack. ZUS był jednym z wierzycieli niezabezpieczonych, zaliczonych do grupy 5 układu.

GetBack rozpoczął spłacanie długów wierzycielom.
GetBack rozpoczął spłacanie długów wierzycielom. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bEgMYFkl

Według informacji podanych przez GetBack, na które powołuje się "Puls Biznesu", ZUS otrzymał 401 tys. zł z tytułu zaległych odsetek.

Jak tłumaczy "PB", warunki układu zakładają, że zwrot długu wierzycielom z Grupy 5 powinien być dokonany jednorazowo w 100 proc. Spłata powinna mieć miejsce nie później, niż do ostatniego roboczego dnia następnego miesiąca po uprawomocnieniu postanowienia o zatwierdzeniu układu.

Jak niedawno informowaliśmy w money.pl, w Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł pierwszy wyrok ws. obligacji GetBack. prawa dotyczyła papierów wartościowych, które za pośrednictwem Idea Banku, oraz dawnego Polskiego Domu Maklerskiego nabyła klientka. Sąd uznał, że bank wprowadził ją w błąd. Sąd nadał wyrokowi klauzulę natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że kobieta ma odzyskać pieniądze

bEgMYFkn

Zobacz też: Balcerowicz wskazuje błędy rządu i ma jedną radę: "trzeba przestać być PiS-em"

Spółka GetBack chce od swojego byłego audytora prawie 307 mln złotych odszkodowania, o czym informował "Dziennik Gazeta Prawna". Nowy zarząd uważa, że Deloitte nienależycie wywiązał się ze swoich obowiązków.

bEgMYFkt

Według reportażu TVN24, sygnalista ostrzegał o zagrożeniu najważniejsze państwowe urzędy, co potwierdza również Najwyższa Izba Kontroli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgMYFkO
KOMENTARZE
(7)
Banksterka
rok temu
Nie placcie kartami nie pozwolcie zeby juz raz opodatkowana kasa znowu byla opodatkowana przez banksterow!!!!! Pod pretekstem ze nam nedzie lepiej, juz my wiemy jak nam bedzie lepiej panie morawiecki
Wszyscy niewo...
rok temu
Moim zdaniem wszystko kryja bankierzy. Juz morawiecki w zwiazku z korona mowil : placie tylko kartami ! Przypadek? Nie sadze! On robi wszystko zeby banki mialy LEPIEJ ! To jest CEL jego premierowania!!!!!!
zeflik
rok temu
Przepraszam, ale o jakie odsetki dla zus chodzi? Czyżby zus naszą forsę ze składek moczył w obligacjach jakichś przedsiębiorstw? Przecież tam już powinno siedziec jakies abw albo inny cbś.
bEgMYFkP
Tomasz Sikora
rok temu
Czy jednak GETBANK dostal KASĘ od Morawieckiego bo to obiecal bankowi kornel Morawiecki
wd
rok temu
pamiętacie, jak tylko przy przekazywaniu 153 mld zł z OFE do ZUS Tuskowi wcięło 17 mld zł, a reszty też nie rozliczył, na co ile poszło?