Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Google zainwestuje w Polsce. Może wyłożyć nawet 2 mld dol.

19
Podziel się

Google Cloud w Polsce. Amerykański gigant przygotowuje się do największej inwestycji nad Wisłą. Planowany start to początek 2021 roku.

Gigant przygotowuje się do największej inwestycji nad Wisłą.
Gigant przygotowuje się do największej inwestycji nad Wisłą. (Getty Images)
bEqjKjuJ

Google zainwestuje w chmurę obliczeniową w Polsce - pisze "Puls Biznesu". Choć sam koncern nie podaje wartości inwestycji, szacuje się, że może ona sięgać 1,5-2 mld dol.

Nie jest znana również przyszła lokalizacja w Warszawie. Ta informacja ze względów bezpieczeństwa jest niejawna.

Zobacz także: Obejrzyj: Prezes PFR o technologicznych gigantach "Trzeba zachęcić te firmy aby płaciły normalne <a href="https://www.money.pl/podatki/">podatki</a>"
bEqjKjuL

Dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Magdalena Dziewguć zapowiada jej rozruch na początku 2021 r. - przypomina dziennik.

Google Cloud będzie częścią rozbudowy infrastruktury obliczeniowej i telekomunikacyjnej w Europie. Do tej pory (od 2007 r.) inwestycja ta kosztowała koncern ponad 15 mld euro.

bEqjKjuR

Jak wyjaśnia "Puls Biznesu", obecnie centra danych i regiony Google działają w 8 krajach. Warszawa jest pierwszym w Europie Środkowej i Wschodniej.

bEqjKjvm
KOMENTARZE
(19)
szurik
rok temu
To będzie to polska chmura? Słyszałem też i Microsoftowej. Ale to na jedno wychodzi, bo Amerykanie jak będą chcieli, to wyłączą. To nie my będziemy mieli wyłącznik. A tak w ogóle, to na ich miejscu nie paliłbym się do zakładania takiego ośrodka w Polsce. Przecież w najbliższym czasie możemy mieć problem z dostarczaniem odpowiedniej ilości prądu. A taki ośrodek jest strasznie prądożerny. Musimy zamykać wysłużone elektrownie węglowe, a nowych nie ma.
mick
rok temu
precz z dudą i jego długopisem
Pamięci Polsk...
rok temu
waj w spokoju.... Polski Internecie..Cześc Twojej Pamięci..
bEqjKjvn
Trzymaj sie z...
rok temu
..znowu prywatyzacja.. sprzedaz całego polskiego internetu za grosze..i to z uzyciem pieniedzy z naszych kieszni ???
Wwww
rok temu
Niech Duda wygra