Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Google zainwestuje w Polsce. Może wyłożyć nawet 2 mld dol.

19
Podziel się:

Google Cloud w Polsce. Amerykański gigant przygotowuje się do największej inwestycji nad Wisłą. Planowany start to początek 2021 roku.

Gigant przygotowuje się do największej inwestycji nad Wisłą.
Gigant przygotowuje się do największej inwestycji nad Wisłą. (Getty Images)

Google zainwestuje w chmurę obliczeniową w Polsce - pisze "Puls Biznesu". Choć sam koncern nie podaje wartości inwestycji, szacuje się, że może ona sięgać 1,5-2 mld dol.

Nie jest znana również przyszła lokalizacja w Warszawie. Ta informacja ze względów bezpieczeństwa jest niejawna.

Zobacz także: Obejrzyj: Prezes PFR o technologicznych gigantach "Trzeba zachęcić te firmy aby płaciły normalne <a href="https://www.money.pl/podatki/">podatki</a>"

Dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Magdalena Dziewguć zapowiada jej rozruch na początku 2021 r. - przypomina dziennik.

Google Cloud będzie częścią rozbudowy infrastruktury obliczeniowej i telekomunikacyjnej w Europie. Do tej pory (od 2007 r.) inwestycja ta kosztowała koncern ponad 15 mld euro.

Jak wyjaśnia "Puls Biznesu", obecnie centra danych i regiony Google działają w 8 krajach. Warszawa jest pierwszym w Europie Środkowej i Wschodniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
szurik
3 lata temu
To będzie to polska chmura? Słyszałem też i Microsoftowej. Ale to na jedno wychodzi, bo Amerykanie jak będą chcieli, to wyłączą. To nie my będziemy mieli wyłącznik. A tak w ogóle, to na ich miejscu nie paliłbym się do zakładania takiego ośrodka w Polsce. Przecież w najbliższym czasie możemy mieć problem z dostarczaniem odpowiedniej ilości prądu. A taki ośrodek jest strasznie prądożerny. Musimy zamykać wysłużone elektrownie węglowe, a nowych nie ma.
mick
3 lata temu
precz z dudą i jego długopisem
Pamięci Polsk...
3 lata temu
waj w spokoju.... Polski Internecie..Cześc Twojej Pamięci..
Trzymaj sie z...
3 lata temu
..znowu prywatyzacja.. sprzedaz całego polskiego internetu za grosze..i to z uzyciem pieniedzy z naszych kieszni ???
Wwww
3 lata temu
Niech Duda wygra