Trwa ładowanie...
bEJTRENx
Notowania
Przejdź na

Gospodarka. Po pandemii zostanie nam dług publiczny

Głównym skutkiem ubocznym tej pandemii będzie rosnący dług publiczny, który później trzeba będzie spłacić – powiedział w programie #Newsroom szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Przypomniał, że obecny koszt działań antykryzysowych to równowartość około 7 proc. PKB. – Najlepszym sposobem na spłatę tego długu będzie jak najszybszy powrót na ścieżkę wzrostu – wskazał. Borys ma nadzieję, że w przyszłym roku nastąpi odbicie i PKB będzie rosło w tempie 3-4 proc., co pozwoli uśmierzać skutki kryzysu. - Stosując się do restrykcji sanitarnych chronimy swoje miejsca pracy. Jeśli obostrzenia będą trwały jak najkrócej, to gospodarka będzie się miała po prostu lepiej – wskazał.

0
0
36
Podziel się
Komentarze (36)
zobacz więcej komentarzy (36)
bEJTRENJ
KOMENTARZE
(36)
Dom
11 miesięcy temu
Rządy PiS i ich błędne decyzje gorsze niż covid. Pozdrawiam
Polak79
12 miesięcy temu
Właśnie dla ochrony przeważnie ludzi 60+ zamyka się gospodarkę i niszczy się młodym ludziom przyszłość , to jest smutne . Wczoraj w drodze do kościoła właśnie widziałem jak starszy pan wysiadający z pięknej terenowej toyoty pod kościołem nie miał na sobie maseczki , dopiero gdy żona go upomniała "gdzie masz maseczkę" dopiero wtedy założył. I tak się zastanawiam czy dla takich starszych panów, którzy są tak chronieni przez państwo i olewają zalecenia warto niszczyć gospodarkę ?? Ten starszy pan będzie sobie siedział w domu przed telewizorem, na emeryturce podczas gdy młodzi ludzie wykształceni którzy pracują na jego emeryturę , każdego dnia będą przychodzić do pracy ze strachem czy ten dzień w pracy nie będzie ich ostatnim i czy jutro nie wylądują na bezrobociu i zasiłku 1200zł . Poronione to wszystko !
fwef3f
12 miesięcy temu
40 mld rocznie to samo 500 plus, drugie tyle to wszystkie inne dodatki socjalne
bEJTREOb
Mg
12 miesięcy temu
Po prostu ręce opadają od politycznego bełkotu dla podtrzymania narodowego optymizmu. OK, dług będzie, i cudowny byłby rozwój, ale od tego gadania o odbiciach można już torsji dostać. Będzie tylko mozolne odrabianie strat, przez wiele lat, bo cały świat dostał w plecy i nikt się nagle nie otworzy na nasze ekstra produkty i usługi. Pieniądze wylewane przez UE na odbudowę też trzeba będzie spłacić.
PD
12 miesięcy temu
A ja myślałem, że po 30 latach jazdy na deficycie...
...
Następna strona