Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka. Po pandemii zostanie nam dług publiczny

Głównym skutkiem ubocznym tej pandemii będzie rosnący dług publiczny, który później trzeba będzie spłacić – powiedział w programie #Newsroom szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Przypomniał, że obecny koszt działań antykryzysowych to równowartość około 7 proc. PKB. – Najlepszym sposobem na spłatę tego długu będzie jak najszybszy powrót na ścieżkę wzrostu – wskazał. Borys ma nadzieję, że w przyszłym roku nastąpi odbicie i PKB będzie rosło w tempie 3-4 proc., co pozwoli uśmierzać skutki kryzysu. - Stosując się do restrykcji sanitarnych chronimy swoje miejsca pracy. Jeśli obostrzenia będą trwały jak najkrócej, to gospodarka będzie się miała po prostu lepiej – wskazał.

0
0
36
Podziel się
Komentarze (36)
zobacz więcej komentarzy (36)
KOMENTARZE
(36)
Dom
2 lata temu
Rządy PiS i ich błędne decyzje gorsze niż covid. Pozdrawiam
Polak79
2 lata temu
Właśnie dla ochrony przeważnie ludzi 60+ zamyka się gospodarkę i niszczy się młodym ludziom przyszłość , to jest smutne . Wczoraj w drodze do kościoła właśnie widziałem jak starszy pan wysiadający z pięknej terenowej toyoty pod kościołem nie miał na sobie maseczki , dopiero gdy żona go upomniała "gdzie masz maseczkę" dopiero wtedy założył. I tak się zastanawiam czy dla takich starszych panów, którzy są tak chronieni przez państwo i olewają zalecenia warto niszczyć gospodarkę ?? Ten starszy pan będzie sobie siedział w domu przed telewizorem, na emeryturce podczas gdy młodzi ludzie wykształceni którzy pracują na jego emeryturę , każdego dnia będą przychodzić do pracy ze strachem czy ten dzień w pracy nie będzie ich ostatnim i czy jutro nie wylądują na bezrobociu i zasiłku 1200zł . Poronione to wszystko !
fwef3f
2 lata temu
40 mld rocznie to samo 500 plus, drugie tyle to wszystkie inne dodatki socjalne
Mg
2 lata temu
Po prostu ręce opadają od politycznego bełkotu dla podtrzymania narodowego optymizmu. OK, dług będzie, i cudowny byłby rozwój, ale od tego gadania o odbiciach można już torsji dostać. Będzie tylko mozolne odrabianie strat, przez wiele lat, bo cały świat dostał w plecy i nikt się nagle nie otworzy na nasze ekstra produkty i usługi. Pieniądze wylewane przez UE na odbudowę też trzeba będzie spłacić.
PD
2 lata temu
A ja myślałem, że po 30 latach jazdy na deficycie...
...
Następna strona