Hołownia skomentował paski w telewizji Republika. "Kocham was"
- Jako Republika potwierdzam, że coś jest nie tak z komunikacją - powiedziała dziennikarka telewizji do marszałka Sejmu Szymona Hołowni, komentując sytuację w koalicji. - Tak mnie wzruszało jak kibicowaliście temu Nawrockiemu - odpowiedział Hołownia.
- Dzisiaj czeka nas spotkanie liderów koalicji, które - mam nadzieję - będzie produktywne. Musimy omówić sytuację związaną z tym, co wydarzyło się w dniu wczorajszym w związku z wyborami prezydenckimi - zapowiedział na poniedziałkowym briefingu Szymon Hołownia.
Hołownia komentuje przekaz Republiki
- Uważam, że powinniśmy renegocjować umowę koalicyjną, powinniśmy jak najszybciej w tej umowie koalicyjnej wyciągnąć wnioski z tego, co się stało w czasie tego procesu wyborczego - powiedział marszałek Sejmu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Biznes bez produktu. Absurd? Raczej genialny plan - Wiktor Schmidt w Biznes Klasie
- Jako Republika potwierdzam, że coś jest nie tak z komunikacją - powiedziała w zadawając pytanie dziennikarka telewizji do marszałka Sejmu Szymona Hołowni, komentując sytuację w koalicji.
- Tak mnie wzruszało jak kibicowaliście temu Nawrockiemu. Widziałem wasze paski. Jeszcze więcej wyborców Mentzena, jeszcze więcej wyborców Brauna - odpowiedział z sarkazmem Hołownia.
- Kocham was, tak jak wszystkich, bo generalnie lubię ludzi, ale nie oczekuje wzajemności. Jak wy się nazywacie domem wolnego słowa, to mamy inne definicje wolnego słowa - dodał Hołownia.
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła w poniedziałek, że wybory prezydenckie wygrał popierany przez PiS Karol Nawrocki, który uzyskał 50,89 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 71,63 proc.