Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|
aktualizacja

Ile zarabia się w MEN? Resort odpowiedział na interpelację

141
Podziel się:

Średnio 8.980,41 zł brutto zarabia się na kierowniczych stanowiskach w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szeregowi pracownicy mogą liczyć na nieco ponad połowę tej kwoty - wynika z odpowiedzi na interpelację poselską.

Minister Anna Zalewska, zgodnie z obietnicą, przekazała swoją nagrodę z 2017 r. na rzecz Caritas Diecezji Świdnickiej.
Minister Anna Zalewska, zgodnie z obietnicą, przekazała swoją nagrodę z 2017 r. na rzecz Caritas Diecezji Świdnickiej. (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Pytania o kwestie finansowe w MEN zadała posłanka Joanna Schmidt. Interesowały ją trzy kwestie:

  • Ile wyniosło średnie wynagrodzenie pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej w 2018 roku ogółem, wśród pracowników z najdłuższym stażem pracy (powyżej 20 lat) oraz pełniących funkcje kierownicze?;
  • Czy w 2018 roku pracownicy Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymali nagrody? Jeśli tak, to jaka była najniższa, a jaka najwyższa wartość tych nagród? Ilu pracowników je otrzymało? Jaka była dokładna wysokość nagród Pani Minister oraz sekretarzy stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej?;
  • Czy Pani Minister Anna Zalewska zwróciła do Caritasu swoją nagrodę z 2017 roku otrzymaną za czasów rządów premier Beaty Szydło?.

Zarobki w MEN

Odpowiedzi dla posłanki przygotował Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w resorcie edukacji. Jak czytamy, średnie miesięczne wynagrodzenie zasadnicze pracowników ministerstwa w 2018 r. (bez osób przebywających na długotrwałych urlopach bezpłatnych i wychowawczych) wyniosło:

  • 4.881,32 zł brutto dla wszystkich pracowników MEN, tj. osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, członków korpusu służby cywilnej oraz pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych, robotniczych i obsługi;
  • 5.024,76 zł brutto dla pracowników legitymujących się min. 20-letnim stażem pracy spośród wszystkich pracowników MEN;
  • 8.980,41 zł brutto dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i osób zatrudnionych na wyższych stanowiskach w służbie cywilnej.
Zobacz także: Obejrzyj: Eksport w Polsce. Kto go napędza?

Nagrody w MEN

Jeśli chodzi o nagrody, to w 2018 r. nagrody uznaniowe otrzymało 295 pracowników. "Nagród nie przyznano osobom zajmującym kierownicze stanowiska. Najniższa wypłacona kwota nagrody wynosiła ok. 100 zł, najwyższa ok. 9000 zł" - czytamy.

"Wszelkie nagrody zostały przyznane za szczególne zaangażowanie w realizację powierzonych i należycie wykonanych zadań" - precyzuje wiceminister.

Minister Zalewska zwróciła nagrodę

Z odpowiedzi na interpelację dowiadujemy się również, że minister Anna Zalewska, zgodnie z obietnicą, przekazała swoją nagrodę z 2017 r. na rzecz Caritas Diecezji Świdnickiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(141)
TomaszCoMasz
5 lata temu
Cieniutko zarabiają w tym ministerstwie średnio nawet nie maja średniej krajowej.
baran
5 lata temu
oddała premię na caritas diecezji świdnickiej, to tam skąd ukradła pieniądze na kampanię wyborczą
ola
5 lata temu
Czyli na rękę tak jak emeryci dostaną 1100 zł na rękę
rolnik
5 lata temu
Mieliśmy system nauczania wzorowany na najlepszym na siwcie południowo koreańskim -zniszczyli w 3 lata całkowicie ... już nigdy nie dogonimy nawet Czechów ...
Filip
5 lata temu
Ciekawie czy nauczyciele z 20 letnim stażem chcieli by się zamienić?
...
Następna strona