Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie
31.07.2009 11:22

Bezrobocie w Unii najwyższe od pięciu lat

Najmniej bezrobotnych jest w Holandii i Austrii. Najwięcej w Estonii i na Łotwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(HighgrovePangolin/CC/Flickr)

*Stopa bezrobocia w czerwcu w całej Unii Europejskiej sięgnęła poziomu 8,9 proc. wobec 8,8 proc. w poprzednim miesiącu i wobec 6,9 proc. przed rokiem. *

Najnowsze dane podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Wynika z nich, że stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 8,2 proc. wobec 8,2 proc. w poprzednim miesiącu i 7,1 proc. rok wcześniej.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w maju na poziomie 9,4 proc. wobec 9,3 proc. przed miesiącem i w porównaniu do 7,5 proc. rok wcześniej.

W przypadku strefy euro wskaźnik ten osiągnął najwyższy poziom od czerwca 1999 r., a w przypadku całej Unii - od czerwca 2005 r.

ZOBACZ TAKŻE:

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Holandia (3,3 proc.) i Austria (4,4 proc.), a najwyższy Hiszpania (18,1 proc.), Łotwa (17,2 proc.) i Estonia (17 proc.).

Zobacz jak rośnie bezrobocie w Wielkiej Brytanii (ang.):

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

| BEZROBOCIE W POLSCE WEDŁUG GUS |
| --- |
| Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła w czerwcu 2009 roku 11,7 proc. wobec 11,8 proc. w kwietniu i w porównaniu do 9,4 proc. rok wcześniej. |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: bezrobocie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, inflacja i bezrobocie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz