Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czy po 1 maja wzrosną ceny?

0
Podziel się:

Ceny w Polsce po naszym wejściu do Unii Europejskiej wzrosną w niewielkim stopniu, a ten wzrost będzie rozłożony co najmniej na 5 lat - wynika z raportu przedstawionego w Ministerstwie Finansów. Raport przygotował Niezależny Ośrodek Badań Ekonomicznych.

Dyrektor Jacek Krzyślak z resortu finansów powiedział, że- według szacunków Ośrodka- w tym roku z powodu naszego wejścia do Unii Europejskiej ceny wzrosną o jeden punkt procentowy lub niewiele więcej. Dyrektor Krzyślak uważa, że ceny mleka, sera czy jajek wzrosną o kilka procent. Wyższe będą także prawdopodobnie ceny usług i wyroby tytoniowe. Część usług jednak potanieje, na przykład, usługi transportowe i telekomunikacyjne.

Według Ministerstwa Finansów, poziom cen po naszym wejściu do Unii Europejskiej pozostanie jednak stabilny, a akcesja nie będzie stanowiła szoku dla konsumentów. Zmiany cen żywności mogą jednak odczuć osoby o najniższych dochodach. Według raportu, ceny zbóż wzrosną, natomiast- według resortu rolnictwa- mogą być niższe.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)