Notowania

bezrobocie
14.04.2009 06:58

Pracodawcy wykorzystują kryzys. By zwalniać

Spowolnienie gospodarcze to najlepszy pretekst do redukcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wilhelmja/CC/Flickr)

*Pracodawcy wykorzystują kryzys, by zwolnić drogich pracowników i zatrudnić tańszych. *

W rozmowie z _ Dziennikiem _ przyznają otwarcie: zasłaniając się kryzysem, zwalniają, choć nie muszą. _ - Podczas boomu pracownicy dyktowali warunki, teraz nasza kolej _ - uzasadniają pracodawcy.

Dyrektor zarządzający dużej firmy, z którym rozmawiał _ Dziennik _, mówi, że nie musiał ciąć kosztów, żeby ratować firmę, ale przeprowadził właśnie zwolnienia i uzasadnił je kryzysem. _ - Ja w ten sposób maksymalizuję zysk _ - tłumaczy.

Podobne relacje _ Dziennik _ usłyszał od innych pracodawców. Jednak wszyscy zastrzegają sobie anonimowość. - _ Gdybym zdradził to wszystko, podając swoje dane, w środowisku groziłby mi lincz _ - mówi jeden z nich. Opowiadają jednak ze szczegółami o tym, jak zwalniają zbyt drogich pracowników, zastępując ich tańszymi, jak obniżają pensje, dając alternatywę: to albo upadek firmy i utrata miejsc pracy. - _ Wystarczy powiedzieć kryzys i nie będzie protestów zespołu _ - mówią pracodawcy.

Czytaj więcej informacji o sytuacji rynku pracy
*Boni: Bezrobocie będzie rosło, ale wolniej * W ocenie Boniego gospodarka jeszcze stoi przed największymi zagrożeniami
*Coraz trudniej o pracę * Wzrasta bezrobocie i spada liczba ofert pracy zgłaszanych przez pracodawców - wynika z informacji Ministerstwa Pracy.
*Rząd ma prognozę. Bezrobocie poniżej 14 proc. * - W całym roku bezrobocie nie powinno wzrosnąć powyżej 14 proc. - uważa wiceminister pracy Czesława Ostrowska.
*5 tys. dla bezrobotnego, jeśli się przeprowadzi * Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zachęca do szukania pracy daleko od domu.
Tagi: bezrobocie, wiadomości, gospodarka, inflacja i bezrobocie, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz