Notowania

zajdel-kurowska
13.11.2008 15:18

Za pół roku zbijemy inflację do 2,5 procent

Wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska uważa, że inflacja będzie spadać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Spadek inflacji w październiku zawdzięczamy gównie taniejącym paliwom oraz niższym cenom rekreacji i kultury, wynika z wypowiedzi wiceminister finansów Katarzyny Zajdel-Kurowskiej.

Resort oczekuje spadku inflacji do 4,0 procent rok do roku w grudniu tego roku i powrotu do celu banku centralnego, wynoszącego 2,5 procent, w połowie 2009 r.

_ - Prognozujemy że inflacja obniży się poniżej 4 procent w grudniu, a do celu inflacyjnego powróci już w połowie przyszłego roku. Prognoza średniorocznej inflacji w 2009 roku na poziomie 2,9 procent pozostaje bez zmian _ - napisała w komentarzu do danych o inflacji Zajdel-Kurowska.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Droższe mieszkania, tańszy transport ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/drozsze;mieszkania;tanszy;transport,6,0,385030.html )
* [ nflacja niższa od wrześniowej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inflacja;nizsza;od;wrzesniowej,235,0,384747.html )
* [ Zajdel-Kurowska: Inflacja będzie spadać ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zajdel-kurowska;inflacja;bedzie;spadac,26,0,382746.html )
* [ Bruksela prognozuje: Polska zwolni przez kryzys ]( http://news.money.pl/artykul/bruksela;prognozuje;polska;zwolni;przez;kryzys,205,0,382669.html )
* [ Wskaźniki inflacji i bezrobocia ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/ )

Główny Urząd Statystyczny, że inflacja w październiku wyniosła 0,4 procent m/m i 4,2 procent r/r wobec 4,5 procent w październiku. Analitycy ankietowani przez agencję ISA szacowali poziom wskaźnika CPI w ubiegłym miesiącu na 4,1 procent, zaś resort finansów - na 4,2 procent

Tagi: zajdel-kurowska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, inflacja i bezrobocie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz