Notowania

praca. bezrobocie
04.05.2009 13:03

Znów zły sygnał z rynku pracy. Bezrobocie urośnie

Wzrost liczby osób, które stracą pracę to praktycznie pewny scenariusz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

- _ Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości zatrudnienia i stopy bezrobocia w kwietniu kolejny miesiąc z rzędu wzrósł - _ podał instytut BIEC.

_ - Wzrost WRP oznacza kontynuację negatywnych tendencji na rynku pracy, które utrwalają się i obejmują coraz więcej sektorów gospodarki. Przyspieszone tempo wzrostu wskaźnika zapowiada nasilenie się tych negatywnych tendencji, co spowoduje dalszy przyspieszony wzrost stopy bezrobocia _ - napisano w komentarzu.

_ - W nadchodzących miesiącach wzrost stopy bezrobocia będzie prawdopodobnie dosyć znaczny, choć pozytywnie oddziaływać będzie sezonowe ożywienie, które w najbliższych miesiącach może nieco zmniejszyć skalę wpływu negatywnych tendencji _ - napisano w komentarzu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Bruksela zapowiada recesję w Polsce. Co na to eksperci? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bruksela;zapowiada;nam;recesje;1;4;procent,204,0,448716.html )
Raporty Money.pl
*Firmy wolą zwalniać niż ciąć wydatki na reklamę * Bezrobocie znów jest dwucyfrowe. Co dziesiąta firma może zniknąć z rynku - wynika z badania Money.pl.
*W 2009 roku pracę straci co najmniej 400 tys. osób * Tym samym stopa bezrobocia może wzrosnąć nawet do 13 proc. - wynika z analizy Money.pl.
Tagi: praca. bezrobocie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, inflacja i bezrobocie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz