Notowania

zus
19.11.2019 17:21

Jadwiga Emilewicz dziękuje za wycofanie projektu ws. 30-krotności

Jest pierwsza reakcja Porozumienia na wycofanie przez PiS projektu ustawy znoszącej limit 30-krotności przy obliczaniu składek na ZUS. Jadwiga Emilewicz na Twitterze podziękowała Marcinowi Horale za taką decyzję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jadwiga Emilewicz i Jarosław Gowin (Fot: Jakub Kaczmarczyk)

"Dobra decyzja. Dziękujemy" - w ten sposób na Twitterze do Marcina Horały, posła PiS wyznaczonego na reprezentanta wnioskodawców, zwróciła się Jadwiga Emilewicz, wiceprezes Porozumienia i minister rozwoju w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. To komentarz do wycofania z Sejmu projektu ustawy znoszącej limit 30-krotności przy obliczaniu składek na ZUS.

Wycofanie przez PiS projektu to efekt braku poparcia dla ustawy, co otwarcie przyznał Marcin Horała. - Na ten moment projekt jest wycofany (...). Chodziło o to, że nie ma zgody na rozwiązanie, to rozwiązania nie ma - przyznał w rozmowie z dziennikarzami Marcin Horała, który został wyznaczony na reprezentanta posłów wnioskodawców.

Zniesienie limitu 30-krotności ZUS miało dać rządowi wpływy niezbędne do dopięcia budżetu na przyszły rok. Jednak pomysł nie spodobał się nawet zasiadającym w rządzie politykom. Jarosław Gowin, lider "Porozumienia" współtworzącego rząd Zjednoczonej Prawicy zapowiedział wprost, że projektu nie poprze. Sceptyczny był także prezydent Andrzej Duda.

Poseł Marcin Horała wycofał projekt likwidujący 30-krotność ZUS z prac sejmowych
30-krotność ZUS. PiS wycofuje projekt ustawy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, 30-krotność, składki, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2019

DonaPiS potrafi wycofać się z podjętych decyzji jeśli uzna że nie wszystkim się one podobają i na tym między innymi polega jego mądrość.

19-11-2019

asWidzicie jak zagrali-wycofali,Narod zadowolony,Opozycja zamknela usta i lecimy dalej.Nastraszyc i wycofać i wszystko gra.To było celowe … Czytaj całość

19-11-2019

LeszekTen misiaczek Horała to zwykły straszak na kapiszony, a kto wie, czy projektu nie napisała mu żona - przecież chyba nikt nie uwierzył w te brednie. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (31)