Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Jaki: rząd ma nową propozycję dla naczycieli

151
Podziel się

- Na poniedziałkowe spotkanie z nauczycielami rząd przyjdzie z "jakąś propozycją”. Nie mam teraz upoważnienia, żeby ją przedstawiać; nauczyciele powinni usłyszeć ją jako pierwsi - powiedział w programie „Śniadanie Polsat News” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

W poniedziałek przedstawiciele rządu spotkają się z nauczycielami.
W poniedziałek przedstawiciele rządu spotkają się z nauczycielami. (East News, Maciej Luczniewski/REPORTER)
bDSvNmzp

Strajk nauczycieli ma się rozpocząć 8 kwietnia. Protest trwać będzie do odwołania. Na poniedziałek zostało zapowiedziane spotkanie prezydium Rady Dialogu Społecznego, na którym mają pojawić się przedstawiciele rządu. Nauczyciele chcą spotkania z premierem Morawieckim, ale nie wiadomo, czy ten będzie chciał się spotkać z nauczycielami.

W sobotę w ostrych słowach do ZNP zwrócił się szef NSZZ "Solidarności" Piotr Duda, który zapowiedział, że nie usiądzie ze związkowcami do jednego stołu.

- Kompletnie mnie nie interesuje, co robi ZNP, co robi pan Broniarz. Mogę powiedzieć, co robiła, co robi i co będzie robiła "Solidarność" (…) W poniedziałek będziemy brali udział w prezydium Rady Dialogu Społecznego. Jeżeli faktycznie w tym dniu, na tym spotkaniu rozpoczną się negocjacje z rządem, to "Solidarność" będzie domagać się osobnych negocjacji z rządem, dlatego że nasze postulaty są zupełnie inne – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda - Chcemy autonomicznych rozmów.

bDSvNmzr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSvNmzS
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(151)
zibi
2 lata temu
Związkowy pieniacz, który w porozumieniu z rządem rozbija solidarność nauczycieli.
Uwaga!
2 lata temu
Rozpętano niespotykaną nagonkę na nauczycieli . To jest toootalny hejterski atak na tę grupę zawodową. Z tego nic dobrego nie wyniknie. Będzie tak jak z pielęgniarkami w szpitalach , wszędzie ich brakuje. Wyzywanie nauczycieli od leni i pasożytów odbije się wszystkim czkawką. Uważajcie , jak się bawicie. Ci ludzie mają swoją godność.
Latwysocjal
2 lata temu
Mam nadzieję że związkowcy Solidarnosci potrafią myśleć samodzielnie i w razie czego nie zostaną łomistrajkami.Nauczyciele WALCZCIE.,NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ POLITYKOM I PREZESOM!!!
bDSvNmzT
uuuu
2 lata temu
Nauczyciele jestem z wami, jak nie teraz to kiedy?
An
2 lata temu
Ja jako nauczyciel chcę likwidacji karty nauczyciela czyli: - 8 godzin pracy dziennie (w tym lekcje przy tablicy, poprawa sprawdzianów, przygotowanie do lekcji), - Dyrektor będzie musiał zapewnić mi biurko do pracy, żadnej pracy nie biorę do domu, - wywiadówki tylko i wyłącznie w godzinach pracy (to, że rodzice nie będą mogli przyjść to jest ich problem), - kontakty z rodzicami np. telefoniczne tylko o wyznaczonej godzinie w czasie, żadnych telefonów po pracy, - do kontaktów z rodzicami służbowy telefon, - biorę urlop kiedy chcę a nie jak mi ktoś narzuci, - do wykorzystania dni wolne na żądanie (bo teraz nauczyciele nie mają tego przywileju), - wszystkie wycieczki czy wyjścia ze szkoły z uczniami po godzinach pracy płatne extra. Tylko proszę hejterów o nie pisanie bzdur, że jak Ci w szkole nie pasuje to idź gdzie indziej, ponieważ można też napisać jak niektórzy twierdzą, że w szkole jest tak super to niech idą do szkoły pracować. Po drugie proszę nie dorabiać ideologii do zawodu nauczyciela, że to misja itp. - to można przypisać do każdego zawodu. Nie rozumiem niektórych rodziców, żeby nie strajkować - to co mamy ich dzieciaki uczyć za darmo? Policjanci poszli na L4 mając daleko w poważaniu bezpieczeństwo obywateli, służba zdrowia odeszła od łóżek
...
Następna strona