Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|
aktualizacja

Jaki: rząd ma nową propozycję dla naczycieli

151
Podziel się:

- Na poniedziałkowe spotkanie z nauczycielami rząd przyjdzie z "jakąś propozycją”. Nie mam teraz upoważnienia, żeby ją przedstawiać; nauczyciele powinni usłyszeć ją jako pierwsi - powiedział w programie „Śniadanie Polsat News” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

W poniedziałek przedstawiciele rządu spotkają się z nauczycielami.
W poniedziałek przedstawiciele rządu spotkają się z nauczycielami. (East News, Maciej Luczniewski/REPORTER)

Strajk nauczycieli ma się rozpocząć 8 kwietnia. Protest trwać będzie do odwołania. Na poniedziałek zostało zapowiedziane spotkanie prezydium Rady Dialogu Społecznego, na którym mają pojawić się przedstawiciele rządu. Nauczyciele chcą spotkania z premierem Morawieckim, ale nie wiadomo, czy ten będzie chciał się spotkać z nauczycielami.

W sobotę w ostrych słowach do ZNP zwrócił się szef NSZZ "Solidarności" Piotr Duda, który zapowiedział, że nie usiądzie ze związkowcami do jednego stołu.

- Kompletnie mnie nie interesuje, co robi ZNP, co robi pan Broniarz. Mogę powiedzieć, co robiła, co robi i co będzie robiła "Solidarność" (…) W poniedziałek będziemy brali udział w prezydium Rady Dialogu Społecznego. Jeżeli faktycznie w tym dniu, na tym spotkaniu rozpoczną się negocjacje z rządem, to "Solidarność" będzie domagać się osobnych negocjacji z rządem, dlatego że nasze postulaty są zupełnie inne – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda - Chcemy autonomicznych rozmów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(151)
Wojciech Sztu...
4 lata temu
Wzrost kwoty bazowej o 1000 zł powinien spowodować wzrost wynagrodzeń o 33%, czyli z trzynastką 2700 zł netto dla stażysty, a z trzynastką i stażowym 4200 zł netto dla dyplomowanego po osiągnięciu jakże zaawansowanego wieku 45 lat. To stawki jak najbardziej dopasowane do obecnych realiów rynkowych i nie mające kompletnie nic wspólnego z żądaniami z kosmosu. To domaganie się (Solidarność) czy proponowanie (rząd) wzrostu o 5% czy 10% zamiast 33% jest absurdalne i zakrawa na szaleństwo w sytuacji, w której nawet robotnikowi niewykwalifikowanemu płaci się dziś powyżej minimalnej krajowej.
Alf
4 lata temu
Duda.... Nie reprezentujesz nauczycieli. Zatem twoje układanki z pisem nikogo nie obchodzą. Nauczyciele chyba jasno powiedzieli: Albo 1000zł albo strajk. PS. Wielu nauczycieli już się wypisuje z tej Solidarności.
XOXO
4 lata temu
To ma być strajk ?? To jakieś pajacowanie bandy nauczycieli
panonia
4 lata temu
Okazuje się że te minione kilkadziesiąt lat pod rządami komunistów zmieniło wielu Polakow. I to na gorsze. Wychodzą nasze paskudne cechy. A zawiść jest na miejscu pierwszym. Podczas strajku lekarzy rezydentów hejt się na nich wylewał zewsząd. A powód - potencjalne przyszłe wysokie zarobki. Co ciekawe - jakoś mało kto ich bronił , ze pracują po 250 godzin w miesiącu i to niekoniecznie z własnego wyboru.Strajkują nauczyciele - są be ponieważ mają za dużo wolnego. Przedsiębiorcy z sukcesem prowadzący własne firmy - krwiopijcy bo się zyskiem nie dzielą .I jeszcze parę zawodów by można wymienić .Wszystkie - co ciekawe - zdobyte po trudnych studiach , latach dokształcania się za własne pieniądze , wyrzeczeniach .A wielu przedsiębiorców żyjących w stresie przed bankructwem ? Łatwo nauczycielowi zaproponować przejście do Biedronki - ale samemu podjąć takie działania , żeby z tej przykładowej Biedronki odejść na lepsze stanowisko , awansować , nauczyć się czegoś - to już nie .....Przecież łatwiej kogoś atakować i w ten sposób usprawiedliwiać własne frustracje. Co do nauczycieli - walczcie ile się tylko da.. Ale jeśli czujecie że macie dość - odejdźcie z zawodu. Odnajdziecie się doskonale gdzie indziej . Wiem co piszę - sama tak kiedyś zrobiłam. No i dacie szansę tym krytykantom z fabryk , marketów kamieniołomów . przecież bycie nauczycielem jest takie proste ....
ekonom ze wsi
4 lata temu
położyli na stół herbatniki... i czaj, na kawę już zabrakło...żeby to nie był zły omen herbatniki, czaj po co ta gwara więzienna, czyżby proroki?
...
Następna strona