Notowania

Jaki: rząd ma nową propozycję dla naczycieli

- Na poniedziałkowe spotkanie z nauczycielami rząd przyjdzie z "jakąś propozycją”. Nie mam teraz upoważnienia, żeby ją przedstawiać; nauczyciele powinni usłyszeć ją jako pierwsi - powiedział w programie „Śniadanie Polsat News” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W poniedziałek przedstawiciele rządu spotkają się z nauczycielami. (Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER)

Strajk nauczycieli ma się rozpocząć 8 kwietnia. Protest trwać będzie do odwołania. Na poniedziałek zostało zapowiedziane spotkanie prezydium Rady Dialogu Społecznego, na którym mają pojawić się przedstawiciele rządu. Nauczyciele chcą spotkania z premierem Morawieckim, ale nie wiadomo, czy ten będzie chciał się spotkać z nauczycielami.

W sobotę w ostrych słowach do ZNP zwrócił się szef NSZZ "Solidarności" Piotr Duda, który zapowiedział, że nie usiądzie ze związkowcami do jednego stołu.

- Kompletnie mnie nie interesuje, co robi ZNP, co robi pan Broniarz. Mogę powiedzieć, co robiła, co robi i co będzie robiła "Solidarność" (…) W poniedziałek będziemy brali udział w prezydium Rady Dialogu Społecznego. Jeżeli faktycznie w tym dniu, na tym spotkaniu rozpoczną się negocjacje z rządem, to "Solidarność" będzie domagać się osobnych negocjacji z rządem, dlatego że nasze postulaty są zupełnie inne – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda - Chcemy autonomicznych rozmów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk nauczycieli, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2019

adinowa propozycja to 40 godzin pracy tygodniowa koniec karty nauczyciela 25 dni urlopu koniec z wakacjamii feriami tylko urlop i wziac sie do roboty za … Czytaj całość

24-03-2019

POLAK nauczycielOczywistym jest że ZNP zaangażowany jest politykę i pozbawienie PIS rządzenia w RP - to widać jak na dłoni,ponieważ za czasów PO+PSL zachowywał się … Czytaj całość

24-03-2019

zibiZwiązkowy pieniacz, który w porozumieniu z rządem rozbija solidarność nauczycieli.

Rozwiń komentarze (151)