Notowania

Jan Krzysztof Ardanowski zostaje. Wotum nieufności odrzucone

Nie będzie dymisji Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Minister rolnictwa zachował stanowisko po czwartkowym głosowaniu nad wotum nieufności wobec niego. Przeciwko wnioskowi zagłosowało 233 posłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jan Krzysztof Ardanowski zostaje na stanowisku ministra rolnictwa (Fot: Jan Bielecki/East News)

Wniosek o wotum nieufności jeszcze w lutym złożyła Platforma Obywatelska. Zarzucała ministrowi nieudolnośc i niekompetencje. Wniosek poparli posłowie opozycyjnych klubów.

Co jeszcze nie podoba się przeciwnikom ministra? Obwiniają go m.in. o zamieszanie na rynku wołowiny, niedostateczne radzenie sobie z Afrykańskim Pomorem Świń, suszą oraz słabe wyniki stadnin w Janowie i Michałowie.

Minister na stanowisku jednak zostanie. Wniosek został odrzucony przez parlamentarzystów. Przeciwko odwołaniu Ardanowskiego było 233 posłów, za - 170 posłów, a 20 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu.

**Obejrzyj: Rekordowe wyniki PZU

Ardanowski rozwścieczył rolników

W ostatnich tygodniach nasiliły się protesty rolników, którzy domagają się od ministra większej dbałości o losy polskiego rolnictwa. W środę po raz kolejny zablokowali centrum Warszawy.

Minister z kolei nie przebiera w słowach. - Nie chcą swoją wiedzą się podzielić. Może dlatego, że tej wiedzy nie mają - ocenił Jan Krzysztof Ardanowski działania rolników.

264 mln zł rozdał na premie, trzynastki i nagrody
Minister Ardanowski rozdaje pieniądze. Giga premie w urzędach podległych resortowi rolnictwa

- Uważają, że wszyscy maja na kolanach z nimi rozmawiać, już nawet nie chcą rozmawiać z ministrem rolnictwa - powiedział Ardanowski na konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie o ostatni protest Agrounii.

- Zresztą kilka rozmów z przedstawicielami protestujących przeprowadziłem. Muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną - powiedział minister. - Z przykrością to stwierdzam - dodał.

Minister zapowiedział powołanie Porozumienia Rolniczego.
Powstanie Porozumienie Rolnicze. Ardanowski: "Chodzi o to, żeby rozpocząć debatę"

Szef resortu rolnictwa głośno zastanawiał się, "czy tego typu działania, które mają w jakiś sposób zwrócić uwagę na organizatorów, ale odbywają się w jakiejś przestrzeni, ulic czy autostrad, doprowadzą do przekonania społeczeństwa miejskiego do chłopskich racji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ardanowski, wotum nieufności, rolnictwo, minister rolnictwa, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2019

PITiNiech mi ktoś logicznie wytłumaczy dlaczego ten wniosek został odrzucony??? Czy dlatego że mimo że to szkodnik który niszczy polskie rolnictwo jest … Czytaj całość

04-04-2019

Grzegorz.....Sam jest pustką intelektualną. BUC jeden

04-04-2019

Król PolskiPiS swoja wiekszością głosów obroni swoich w każdej sprawie. Choćby Pisowiec potrącił po pijaku samochodem na pasach zakonnicę w ciąży, to i tak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)