Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Janów Podlaski woła o pomoc. Bez milionów od państwa stadnina może upaść

93
Podziel się:

Kiedyś przynosiła zyski, dziś znajduje się na krawędzi upadku. Nieoficjalnie mówi się, że stadnina w Janowie Podlaskim prosi o 7 mln zł od państwa na potrzeby dalszej działalności. To nie pierwszy raz, gdy los hodowli zależy od wsparcia z publicznych funduszy.

Janów Podlaski woła o pomoc. Bez milionów od państwa stadnina może upaść
Hodowla w Janowie Podlaskim przeżywa ciężkie chwile (FORUM, Agencja Wschod , Forum)
bEUugwtN

Już w styczniu tego roku Stadnina Koni Janów Podlaski została dokapitalizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w wysokości 7,4 mln zł. "Rzeczpospolita" donosi jednak, że hodowla poprosiła o kolejne wsparcie i wystąpiła do KOWR o 7 mln zł. Informacje potwierdził p.o. prezesa spółki Lucjan Cichosz.

"Janów stał się symbolem nieudolności PiS, a każdy kolejny rok to potwierdza" - komentuje w rozmowie z dziennikiem posłanka KO Joanna Kluzik-Rostkowska. Jak punktuje, jeszcze parę lat temu hodowla nie wymagała wsparcia.

W jej ocenie zapaść finansowa stadniny to wynik nietrafionych ruchów kadrowych, na czele ze zwolnieniem jej szefa Marka Treli w 2016 r. Zdaniem Kluzik-Rostkowskiej właśnie wtedy firma zaczęła odnotowywać straty, by zeszły rok zakończyła z 3,53 mln zł na minusie.

bEUugwtP
Zobacz także: Aukcja w Janowie Podlaskim. "Ataki na stadninę są polityczne"

Tak źle jeszcze nie było

Przypomnijmy, że winą za słabe wyniki finansowe Ministerstwo Rolnictwa obarczało czynniki zewnętrzne. Wymieniano przy tej okazji m.in. suszę oraz światowy spadek zapotrzebowania na konie arabskie. Powodów ma być jednak więcej.

Szefowie spółki tłumaczą, że wpływ na przychody spółki ma również pandemia Covid-19, która znacznie ograniczyła możliwość pozyskania wpływów z usług turystycznych świadczonych w stadninie.

bEUugwtV

Obecny szef stadniny tłumaczył w sierpniu, że również sprzedaż koni wystawionych na aukcję Pride of Poland nie przyniosła zamierzonych wyników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUugwuq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(93)
Plan
miesiąc temu
Wszystko powoli upada, bo takie zamierzenia są kolejnych rządów. Polskich firm ma nie być, mamy być zdani tylko ma obce korporacje, a wtedy zrobią z nami co zechcą.
Andrew_Roziew...
2 miesiące temu
Jest koniuszy postępowy, sam zapładnia swoje klacze, a i klacz jest postępowa, koniuszemu dać gotowa
Polka
2 miesiące temu
Pisowcy rozkradli nasz największy ostatni skarb
bEUugwur
luc
2 miesiące temu
Że co ??? Kluzik mówi, że były szef sam zapładniał klacze , by potem urodzone ogiery warte były fortunę ???
hfdhah
2 miesiące temu
ja chcętnie bym zarzadzał stadniną hasło albinos z czerwonymi oczami !!!!!!!!!!!!!!!!!!z serii o moje własne !
...
Następna strona