Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jarosław Kaczyński skończył 70 lat. Swoją "trzynastą emeryturę" przeznaczył na cele charytatywne

117
Podziel się:

Jarosław Kaczyński swoją "trzynastą emeryturę" przekazał na cele charytatywne. Pieniądze trafiły do stowarzyszenia Dalej Razem zajmującego się osobami autystycznymi - poinformowało we wtorek Radio Zielona Góra.

Jarosław Kaczyński wsparł osoby z autyzmem
Jarosław Kaczyński wsparł osoby z autyzmem (East News)
bECeOrvp

"Trzynasta emerytura" jest dodatkowym świadczeniem przysługującym każdej osobie pobierającej emeryturę, bez względu na jej wysokość. Nowe świadczenie (wypłacane od maja br.) wynosi tyle, co minimalna emerytura w 2019 r., czyli 1100 zł brutto - 888,25 zł "na rękę".

Jarosław Kaczyński już w marcu zapowiadał, że swoją "trzynastą emeryturę" przeznaczy na cele charytatywne. Nie wiadomo było jednak, gdzie konkretnie trafią pieniądze.

We wtorek (w dniu 70. urodzin prezesa PiS) Radio Zielona Góra podało, że wspomógł on zielonogórskie Stowarzyszenie Dalej Razem, które pomaga osobom z autyzmem.

bECeOrvr

Zobacz: Ekspert o zaskakującym efekcie "trzynastki" dla emerytów: "Zwolnienie na miesiąc"

List do prezesa PiS napisał jeden z rodziców, którego syn jest podopiecznym Dalej Razem. – Nie sądziłem, że będzie pozytywna reakcja i jestem bardzo zaskoczony takim obrotem sprawy – powiedział pan Jerzy w rozmowie z radiem, cytowany przez Onet.

bECeOrvx

- Dowiedzieliśmy się, że wpłata została wykonana na poczcie, ale też, że przy takiej czynności każdy może podać fikcyjne dane. Dopiero minister Elżbieta Rafalska potwierdziła, że to rzeczywiście Jarosław Kaczyński wpłacił pieniądze – powiedział "Gazecie Wyborczej" Sebastian Cycuła, prezes stowarzyszenia Dalej Razem.

Pieniądze przekazane przez Jarosława Kaczyńskiego wesprą budowę Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem w Sulechowie. Będzie to hostel, gdzie niesamodzielne osoby dorosłe z autyzmem będą mogły zamieszkać, kiedy ich opiekunowie znajdą się np. w sanatorium lub szpitalu.

We wtorek Jarosław Kaczyński skończył 70. lat. Polski polityk i prawnik, współzałożyciel i od 2003 roku prezes partii Prawo i Sprawiedliwość urodził się 18 czerwca 1949 r. w Warszawie.

Źródło: Onet, money.pl

bECeOrvy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECeOrvS
KOMENTARZE
(117)
Jan
2 lata temu
powinni mu odesłać niech nie robi z siebie głupa...
ada
2 lata temu
Jeżeli ktoś pomaga z potrzeby serca, to robi to bez rozgłosu!!! Czyli zrobił to dla reklamy, a przy jego dochodach te 888 zł to tyle co nic.
xxxxx
2 lata temu
a ktoś go widział pracujacego???? kiedy???? jeśli spi do południa?????
bECeOrvT
JO
2 lata temu
Bajery buzery makarony na uszy ,tak oddał jak jego żołnierze premię od sołtysowej AMEN??????????
babcia Zosia
2 lata temu
Panie Kaczynski jak zyc z emerytury po 30 latach pracy z 1260 zlotych na rękę no jak ? i pooplacac rachunki wykupic leki , kiedy zniesiecie podatek od emerytur my emeryci pracując juz ten podatek dawno splacilismy , kiedy bedzie 500+ dla emerytow boz tych nędznych złotych nie da się zycie
...
Następna strona