Notowania

pis
18.06.2019 16:39

Jarosław Kaczyński skończył 70 lat. Swoją "trzynastą emeryturę" przeznaczył na cele charytatywne

Jarosław Kaczyński swoją "trzynastą emeryturę" przekazał na cele charytatywne. Pieniądze trafiły do stowarzyszenia Dalej Razem zajmującego się osobami autystycznymi - poinformowało we wtorek Radio Zielona Góra.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński wsparł osoby z autyzmem

"Trzynasta emerytura" jest dodatkowym świadczeniem przysługującym każdej osobie pobierającej emeryturę, bez względu na jej wysokość. Nowe świadczenie (wypłacane od maja br.) wynosi tyle, co minimalna emerytura w 2019 r., czyli 1100 zł brutto - 888,25 zł "na rękę".

Jarosław Kaczyński już w marcu zapowiadał, że swoją "trzynastą emeryturę" przeznaczy na cele charytatywne. Nie wiadomo było jednak, gdzie konkretnie trafią pieniądze.

We wtorek (w dniu 70. urodzin prezesa PiS) Radio Zielona Góra podało, że wspomógł on zielonogórskie Stowarzyszenie Dalej Razem, które pomaga osobom z autyzmem.

Zobacz: Ekspert o zaskakującym efekcie "trzynastki" dla emerytów: "Zwolnienie na miesiąc"

List do prezesa PiS napisał jeden z rodziców, którego syn jest podopiecznym Dalej Razem. – Nie sądziłem, że będzie pozytywna reakcja i jestem bardzo zaskoczony takim obrotem sprawy – powiedział pan Jerzy w rozmowie z radiem, cytowany przez Onet.

- Dowiedzieliśmy się, że wpłata została wykonana na poczcie, ale też, że przy takiej czynności każdy może podać fikcyjne dane. Dopiero minister Elżbieta Rafalska potwierdziła, że to rzeczywiście Jarosław Kaczyński wpłacił pieniądze – powiedział "Gazecie Wyborczej" Sebastian Cycuła, prezes stowarzyszenia Dalej Razem.

Pieniądze przekazane przez Jarosława Kaczyńskiego wesprą budowę Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem w Sulechowie. Będzie to hostel, gdzie niesamodzielne osoby dorosłe z autyzmem będą mogły zamieszkać, kiedy ich opiekunowie znajdą się np. w sanatorium lub szpitalu.

We wtorek Jarosław Kaczyński skończył 70. lat. Polski polityk i prawnik, współzałożyciel i od 2003 roku prezes partii Prawo i Sprawiedliwość urodził się 18 czerwca 1949 r. w Warszawie.

Źródło: Onet, money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2019

AndyPanie Jaroslawie wszystkiego dobrego życzymy dziękujemy za utrzymanie NASZEJ KOCHANEJ POLSKI W NORMALNOŚCI I WARTOŚCIACH RODZINNYCH niech Bóg mam Pana … Czytaj całość

18-06-2019

mgrA dlaczego on nie idzie na emeryturę? Młodzi czekają na wolne miejsca w pracy i w sejmie!

18-06-2019

WOWA gdzie on całe życie robił że jest emeryt od 30 lat pląta się po sejmie ! Wódz jedyny .

Rozwiń komentarze (117)