Notowania

Jedna jezdnia S5 w okolicach Poznania dopuszczona do ruchu. Cała droga ma być gotowa za pół roku

W niedzielę dopuszczona została do ruchu jedna strona dwukierunkowej drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław na odcinku od węzła A2 Poznań Zachód do węzła Mosina. Dokończenie całej trasy możliwe będzie w połowie 2019 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA Poznań)
(Fot: GDDKiA Poznań)

Na nowej drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę.

- Droga o długości 15,9 km, z trzema węzłami drogowymi: Konarzewo, Stęszew, Mosina, była długo oczekiwanym połączeniem drogowym nie tylko dla mieszkańców tych miejscowości, ale też Dopiewa, Komornik i Poznania" - powiedział cytowany przez PAP wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Zobacz: Używane auto z zagranicy. Na co uważać, co sprawdzić

Roboty budowlane rozpoczęto pod koniec lipca 2015 r. Miały się skończyć w maju 2018 r., ale na przeszkodzie temu stanęły problemy finansowe wykonawcy termin został przesunięty na drugą połowę roku. - Zintensyfikowane roboty drogowe w ostatnim kwartale umożliwiły zakończenie robót i przygotowanie pozostałych obiektów i jezdni lewej ciągu głównego S5 w takim stopniu, aby umożliwić dopuszczenie przejazdu na odcinku od A2 do węzła Mosina - zaznaczył Hoffmann.

Wykonawcą inwestycji na S5 jest włoskie konsorcjum, któremu przewodzi firma Toto Costruzioni Generali. Ze względu na opóźnienia w realizacji inwestycji GDDKiA rozważała nawet rozpisanie nowego przetargu na dokończenie budowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: droga s5, drogi, transport, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2018

Wielkopolaninkatastrofa i hańba dla zarządzających, Wrocław już jeździ S5 od roku a tutaj latem krzaki rosły na piachu zamiast asfaltu, no ale za rok wybory, a … Czytaj całość

30-12-2018

stanczyk15 km ekspresówki, ale tylko lewa połowa, przez trzy lata - ot wyczyn ! Dyrektorom poznańskiego oddziału GDDKiA należy przyznać premię !

30-12-2018

SłoikNosz kur jakieś parę lat za późno. W komornikach można było stać i z godzinę w korkach na prostej drodze.

Rozwiń komentarze (27)