money.pl

Mateusz Madejski, 20 grudnia 2020 12:12

Kara dla Biedronki. Sieć uważa, że polityka UOKiK "to jest szczucie"

Tweetnij Komentuj

Przedstawiciele Biedronki uważają, że gigantyczna kara od UOKiK "nie ma żadnych podstaw" i nie obroni się w sądzie. - To jest, mówiąc kolokwialnie, szczucie na nas - mówi członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

- Dostawcy, którzy zostali według UOKiK skrzywdzeni, to nasi wieloletni partnerzy. Średnio dostarczają nam towar od ponad 15 lat, żaden nigdy się nie skarżył na brak przejrzystości i nie zerwał umowy - mówi w rozmowie z serwisem "Business Insider Polska" Maciej Łukowski, członek zarządu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

Jego zdaniem 723-milionowa kara od UOKiK nie obroni się w sądzie.

- Nie zgadzamy się z nałożoną na nas sankcją finansową, bo nie ma ona żadnych podstaw - mówi Łukowski.

- W swoim komunikacie UOKiK namawia naszych dostawców do pozywania Biedronki. To jest, mówiąc kolokwialnie, szczucie na nas - dodaje w rozmowie.

Gigantyczna kara dla Biedronki. "Dostawcy mieli dość, mówili, że dodatkowe opłaty były na nich wymuszane"

Pokaż...

Wcześniej właściciel Biedronki opublikował oświadczenie w dużych dziennikach, w którym zapowiedział odwołanie się od decyzji UOKiK.

Przypomnijmy, UOKiK zdecydował o nałożeniu na Jeronimo Martins Polska kary w wysokości 723 milionów zł.

Urząd tłumaczył, że spółka stosowała "nieuczciwy mechanizm arbitralnego zmniejszania kontrahentom wynagrodzenia za już zrealizowane dostawy".

- Nie uwzięliśmy się na Biedronkę - komentował gigantyczną karę prezes UOKiK Tomasz Chróstny w programie "Money. To się liczy". - Nasze działania to efekt sygnałów, które do nas dotarły i kwestia materiału dowodowego, który jest zbierany w toku postępowania i jest podstawą do wydania decyzji ws. ewentualnej kary. Jesteśmy zdeterminowani, by eliminować z rynku praktyki, które godzą w prawa konsumenta, w uczciwą konkurencję - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: money.pl

Tagi: Biedronka kara od uokik sieć sklepów biedronka

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .