Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycja Klimek
|

Karta Rodziny Wojskowej. Jest zapowiedź ministerstwa. Kto z niej skorzysta?

31
Podziel się:

Jak zapowiedział w czasie wielkanocnego spotkania w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, resort obrony planuje wprowadzenie Karty Rodziny Wojskowej. Projekt w tej sprawie nie został jeszcze formalnie złożony - znane są jednak jego pierwsze szczegóły.

Karta Rodziny Wojskowej. Jest zapowiedź ministerstwa. Kto z niej skorzysta?
Karta Rodziny Wojskowej, Dla kogo ulgi? Kiedy? (GETTY, Anadolu Agency)

Karta Rodziny Wojskowej ma być wzorowana na programie Karta Dużej Rodziny. Zapowiadany projekt wciąż znajduje się w fazie ustnych zapowiedzi. Co wiadomo na jego temat?

Karta Rodziny Wojskowej. Dla kogo?

Zapowiadana przez szefa resortu obrony Karta Rodziny Wojskowej ma być rozwiązaniem wspierającym żołnierzy i pracowników cywilnych wojska oraz ich rodziny. Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez szefa resortu obrony 25 marca 2024 podczas spotkania wielkanocnego, program ma działać na zasadach podobnych do Karty Dużej Rodziny. Karta dla wojskowych ma uprawniać do zniżek oraz benefitów. Propozycja jest jednak na wczesnym etapie, przez co lista uprawnień, które ma ona zapewniać, nie jest znana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co z rosyjską rakietą? "Turcy zestrzelili i mają spokój"

- Dzisiaj chcemy docenić różnego rodzaju ulgami, benefitami, różnego rodzaju wsparciem, za którym będą szły określone działania - myślę, że wielu firm w Polsce - i tych publicznych, i państwowych, ale też prywatnych, które zgłoszą się do tego programu, aby dawać wsparcie, dawać lepsze warunki funkcjonowania tym, którzy poświęcają swój czas i ich rodzinom - zapowiedział 25 marca szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Karta Rodziny Wojskowej. Kiedy zostanie wprowadzona?

O Karcie Rodziny Wojskowej minister Kosiniak-Kamysz wspominał już w lutym 2024. W marcu natomiast złożenie projektu w sprawie jej wprowadzenia zostało przez szefa Ministerstwa Obrony Narodowej zapowiedziane. - Naszą ambicją - i taką ustawę przedłożymy w najbliższym czasie - jest wspieranie rodziny żołnierza, dlatego wprowadzimy Kartę Rodziny Wojskowej - przekazał minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Znam temat
2 miesiące temu
Czas zamykać firmy. Mam dość I z nikąd pomocy a wszystkim w koło rozdaja
Przeds
2 miesiące temu
Mam w rodzinie zarabia kupę forsy i co jeszcze z moich podatków? Beż jaj 25 lat prowadzę firmę i nigdy za nic nie dostałem od państwa zniżki ani kasy , żadne kuzwa i zobcymy co z pracownikami i z czego będzie państwo brać.
Trw
2 miesiące temu
A może dacie coś tym którzy na to wszystko płacą coraz większymi podatkami Zaraz wszystkie jednoosobowe działalności padną od obciążeń które są coraz większe Ale nie dalej będziemy rozdawać wszystkim dookoła
Charommo
2 miesiące temu
Dla mnie dla. Żołnierza emerytura w wieku 40 lat powinna być tylko wtedy kiedy ma udokumentowane wyjazdy na misję zagraniczne w państwach które znajdują się w konfikcie wojennym, w inne razie nie ma bata przesiedział na kompani raz do roku na poligon i 40 lat i emerytura kpina,
Służba ?
2 miesiące temu
Już mają przywileje, szybka emerytura, mieszkania za grosze, co jeszcze z kieszenie podatnika - a podobno to służba
...
Następna strona