Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kary za brak maseczki. "Nikt nie dostanie za to 30 tys. zł"

- Nikt nie będzie karał kwotą 30 tys. zł tylko za brak maseczki - powiedział w programie WP Koronawirus minister zdrowia Łukasz Szumowski. Odpowiedział tym samym na zarzuty, że kary za złamanie nakazu zasłaniania ust i nosa są zbyt wysokie. Przypomnijmy, że w niektórych przypadkach może to być nawet 30 tys. zł. Z kolei zwykły mandat to kwota rzędu 500 zł. Szumowski jednak twierdzi, że takich przypadków nie trzeba się obawiać. - To nie łamanie kwarantanny, żeby nakładać tak wysokie kary - powiedział. - W takim przypadku skończy się na zwykłym mandacie. Poza tym myślę, że problem będzie marginalny, bo Polacy stosują się do tego nakazu - stwierdził szef resortu zdrowia.

0
0
54
Podziel się
Komentarze (54)
zobacz więcej komentarzy (54)
KOMENTARZE
(54)
oko
2 lata temu
dobry-stalin-.może-zabić-a-tylko-500pln-kary
Bernik
2 lata temu
Przyjdzie lato, epidemia przycichnie naturalnie to ogłoszą że dzięki ich WIELKIEJ WALCE uratowali nas. A policyjne pieski przyniosą trochę kasy z mandatów. A wystarczyło by wprowadzić takie nakazy w sklepach i komunikacji.
Myślący
2 lata temu
Skoro mam tak durne społeczeńswo, a mamy, wystarczy posłuchać pytań w radio i tv o tym jak z dezynfekować maseczkę, czy parownicą a może mikrofalówką a może w zmywarce... to takie społeczeństwo się tresuje, za karę nie pozwala się wchodzić do lasu, na ryby. A jak im powiesz że maseczka ich wyleczy to ją zjedzą na śniadanie.
kkk
2 lata temu
proszę zwrócić uwagę, zw w opinie wile ludzi policja państwowa skończyła się wraz z epidemią i obecnie mamy ponownie milicje
canis121
2 lata temu
''Przypomnijmy, że w niektórych przypadkach może to być nawet 30 tys. zł. Z kolei zwykły mandat to kwota rzędu 500 zł. Szumowski jednak twierdzi, że takich przypadków nie trzeba się obawiać'' ale to podobno pies decyduje o wysokości a nie szumowski .
...
Następna strona