Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kasy fiskalne w restauracjach. Ministerstwo przesuwa termin

Z powodu pandemii koronawirusa resort finansów przesunął termin instalacji nowych kas fiskalnych w salonach fryzjerskich, kosmetycznych i w restauracjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anatol Chomicz / Forum)
Właściciele salonów fryzjerskich i restauracji nie muszą na razie wymieniać kas.

„W związku z wprowadzonym stanem epidemii, priorytetowe jest wprowadzenie rozwiązań wspierających podatników w tym bardzo trudnym dla nich czasie. Z uwagi na powyższe planowane jest przesunięcie terminu obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas on-line" - napisał w odpowiedzi na interpelację Hanny Gill-Piątek z Lewicy wiceminister finansów Jan Sarnowski.

W przypadku lokali gastronomicznych i punktów sprzedaży węgla czy brykietu, obowiązek instalacji nowych kas zostaje przesunięty z 1 lipca 2020 r. na 1 stycznia 2021 r.

Salony fryzjerskie, kosmetyczne czy punkty medyczne obowiązek wyposażenia się w nową kasę będą miały przesunięty z 1 stycznia 2021 r. na 1 lipca 2021 r.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restaracje będą mogły otworzyć ogródki

"Przesunięcie to zostanie dokonane rozporządzeniem Ministra Finansów. W tej chwili trwają prace nad przygotowaniem tego rozporządzenia" - czytamy w piśmie wiceministra finansów.

Według obowiązujących przepisów, firmy z branży kosmetycznej czy gastronomicznej do 1 lipca musiałyby wymienić kasy fiskalne na takie z funkcją real-time reporting.

- Małe bary, bistra, restauracje, fryzjerzy, kosmetyczki od ponad miesiąca nie świadczą usług. Ich właściciele obecnie zadłużają się, aby wypłacić pensje, negocjują z właścicielami lokali, składają skomplikowane formularze pomocowe, po prostu nie mają środków finansowych na wymiany kas a rząd zmuszał ich do wyboru, czy zapłacić inne zobowiązania, czy zainwestować w nową kasę fiskalną do firmy, która jeśli jeszcze nie upadła to w najlepszym wypadku jest na skraju bankructwa. Niezmiernie cieszy zrozumienie problemu przez rząd – powiedziała Hanna Gill-Piątek.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, fryzjer, restauracje, bary, gastronomia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2020

KolloCzy rząd daje sygnał że na razie można jeszcze oszukiwać

08-05-2020

serwisJuż gorzej pomieszać to nie potrafiliście? Od 1 lipca miała wejść gastronomia, hotelarstwo i sprzedaż opału. Od 1 stycznia: kosmetyczki, fryzjerki, … Czytaj całość

09-05-2020

patriotkakasy fiskalne może także powinien mieć PIS za niewłaściwe dysponowanie pięniędzmi państwowymi,nie z własnej kieszeni dobrze się wydaje,gdy innym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)