Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaucja za butelki plastikowe. "To będzie system mieszany. Taki złoty środek"

- Taki system został przygotowywany i jest szlifowany, by w najbliższym czasie ujrzeć światło dzienne - mówił o systemie kaucyjnym wiceminister klimatu Jacek Ozdoba, gość programu WP "Newsroom". Zaznaczył, że rozwiązanie musi być dobrze przygotowane, by nie wiązało się z gigantycznymi obciążeniami. - Wprowadzenie systemu tak, jak chcą niektóre ugrupowania, że na każdym rogu będzie stał butelkomat, spowodowałby wzrost kosztów dla konsumentów, a tego chcemy uniknąć - zapewnił wiceminister Ozdoba. System będzie więc mieszany, będą to i butelkomaty, i punkty w sklepach, które podpiszą stosowną umowę i będą przyjmować butelki.

0
0
36
Podziel się
Komentarze (36)
zobacz więcej komentarzy (36)
KOMENTARZE
(36)
ZSM
rok temu
Przypomne, ze uroczysta msza pogrzebowa za 63-letniego bezdomnego Polaka, zmarlego z zimna w Rzymie zostala odprawiona w kaplicy Papieskiego Uniwersytetu Urbanianum w Rzymie, ktory zmarl niedaleko bramy tej uczelni. Liturgii przewodniczyl na prosbę papieza jalmuznik arcybiskup Konrad Krajewski. Za PRL nie bylo bezdomnych, bezrobotnych ani glodnych, nikt nie musial uciekac i tułac się po obcych krajach by umrzec na bruku. W XXI wieku z waszej demokracji uciekly juz miliony bo do wiekszosci ludzi w tym kraju dotarło ze wiele lat temu oszukali ich NSZZ oraz ....................
Tedy 2
rok temu
Mamy w rządzie idiotów . W Niemczech każdy dyskont ma automaty już 20 lat. Kupujesz wodę, czy piwo w butelce czy w puszce dostajesz za zwrot 0,25 euro. Ozdoba zacofańcu, weź kolegów to pojedź np. do Niemiec i zobacz jak to jest, a nie ogłaszaj sensacji. Wystarczyć nakazać dyskontom montaż automatów i załatwione. Wszystkie dyskonty zagraniczne , które są w Polsce od kilkudziesięciu lat stosują to za granicą.
Marek
rok temu
Czas płynie a sprawa jak nie rozwiązana tak nie rozwiązana trwa to już lata a nie miesiące
Kaszeb
rok temu
Jestem rocznik 1946 i większość życia spędziłem w tzw. komunie. Urodzony po wojnie nie było mi lekko - ale i czasy były znacznie cięższe niż dziś i wszystkim gorzej się wiodło. W każdym razie nie było u nas w szkole głodnych dzieci, a kiedy dziś słucham opowieści wnuków, że więcej niż połowa klasy jedyny ciepły posiłek dostaje w szkole - to nie mogłem w to uwierzyć i zapytałem dyrektorkę szkoły, która potwierdziła! Nie pamiętam nigdy sytuacji, że w sklepach był tylko ocet- to był jakiś epizod w najtrudniejszych czasach, wykorzystywany propagandowo do dziś przez idiotów! Ja zacząłem budowę domu w 1975 r. i budowałem 5 lat, wyposażyłem go we wszystko co potrzebne, co kosztowało dużo zabiegów i kłopotów - ale można było! Nikt z mojej rodziny nigdy nie chodził głodny, mieliśmy zawsze zabawki (czworo), podręczniki itp, czasem wyjeżdżaliśmy na kolonię i obóz harcerski - a nikt nigdy nam w niczym nie pomagał, nawet nie wiedzieliśmy co to jakaś pomoc społeczna itp. Nie było żadnych MOPR-ów, DPS-ów, noclegowni - itp. Tak, że wszystkim, którzy będą mi tu mówić, że "tylko ocet" i że "tylko gruzy po komunie zostały" powiem jedno - już ponad 30 lat te gruzy są rozkradane, a jeszcze ciągle trochę zostało i dalej jest co kraść - więc zamiast słuchać propagandy półgłówków pogadajcie ze swoimi dziadkami, którzy powiedzą wam, jak było naprawdę...
dlaczego
rok temu
Kiedyś opłaciło się skupować surowce wtórne i nagle przestało ? Na zachodzie uregulowali tę sprawę . Do dzisiaj pamiętam scenkę, gdy grupa Niemców zrobiła sobie piknik, popijając swoim piwem . Po imprezie zebrano butelki do skrzynki i umieszczono w bagażniku samochodu . Im się opłaciło wieźć z Niemiec do Polski i puste zabrać do Niemiec ? Na drobnych przykładach widać, że mają zupełnie inne podejście niż biedni Polacy .
...
Następna strona