Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaufland nie chce dać pracownikom 800 zł podwyżki. Negocjacje zakończyły się fiaskiem

Niemiecka sieć nie zgadza się na wysokie podwyżki, których domagają się pracownicy. Po nieudanych negocjacjach niewykluczone, że dojdzie do strajku. O tym pracownicy Kauflanda zdecydują w referendum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kaufland nie chce dać pracownikom 800 zł podwyżki (Fot: Michal Wozniak/East News)

Do rozmów związkowców i przedstawicieli sieci sklepów doszło przy udziale mediatora wyznaczonego przez ministerstwo pracy w poniedziałek. Kaufland nie chciał przystać na postulat pracowników, którzy domagają się 800 zł podwyżki - podaje portal dlahandlu.pl.

Z uwagi na wyczerpanie procedur negocjacyjnych określonych w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, strony podpisały protokół rozbieżności i zakończyły rozmowy. Ponieważ nie udało się wypracować żadnego kompromisu, kolejnym etapem sporu zbiorowego będzie zorganizowanie przez związkowców referendum strajkowego.

Związkowcy podkreślają jednak, że są gotowi zatrzymać referendum strajkowe, jeśli spółka przedstawi jakąś satysfakcjonującą propozycję podwyżek.

Spór o podwyżki ciągnie się od września 2019 roku. Kaufland przekonuje, że nie może dać aż tyle, ile chcą pracownicy.

Obejrzyj też: Handel w dołku? "Sytuacja w Polsce jest dramatyczna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2020

Polaknie może dać podwyżek bo wszystkie zyski transferuje do właścicieli w Niemczech... a polaków mają za czarnych murzynów pracujących za miskę ryżu...

06-02-2020

BadoZmowa płacowa !!!!! Mają ustalone górne granice i będą się tego trzymać !!!!!!! STRAJK STRAJK STRAJK STRATY STRATY STRATY

06-02-2020

AcSkoro mają sieć w naszym kraju to niech dostosują się do zasad panujących na rynku pracy bo to jest Polska a Niemcy.

Rozwiń komentarze (18)