Notowania

KNF ostrzega przed firmami oferującymi obligacje GetBack. 10 podmiotów na liście ostrzeżeń

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na swoją listę ostrzeżeń publicznych 10 kolejnych podmiotów. To firmy, które sprzedawały obligacje GetBack bez wymaganego zezwolenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wydłuża się lista ostrzeżeń publicznych KNF. (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego złożył też do Prokuratury Regionalnej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Według urzędników firmy te mogły złamać ustawę o obrocie instrumentami finansowymi.

Wtorkowy komunikat KNF przestrzega przed 10 firmami.

Są to: DKBR Daniel Lecko z siedzibą w Brwinowie; JHG sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Warszawie; Magdalena Sałata Beauty&SPA z siedzibą w Warszawie; GET-Z Edyta Torkandam-Zdziebiorska z siedzibą w Michałowie-Grabinie; Michał Frys Smart Money Network z siedzibą w Warszawie; Supreme sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie; Flinq Investment sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie; Level Up Finance sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie; Piotr Sałata z siedzibą w Warszawie; Chmielewski Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Obejrzyj też: Prawo nie jest zaprojektowane na oszustów. Szef UOKiK wylicza wszystkie luki

To nie pierwszy raz, kiedy pośrednicy obligacji GetBacku trafiają na listę ostrzeżeń publicznych. Taki los spotkał dwa miesiące temu 31 podmiotów.

Zgodnie z art. 178 ustawy o obrocie kto bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia zawartego w odrębnych przepisach albo nie będąc do tego uprawnionym w inny sposób określony w ustawie, prowadzi działalność m. in. w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, podlega grzywnie do 5 milionów złotych - podaje KNF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-04-2019

Jaś FasolaA dlaczego na tej liście nie ma SKOKÓW w których głównym prezesem pełniącym nad nimi nadzór był senator PIS-u Grzegorz Bierecki. Gdzie podziały się … Czytaj całość

23-04-2019

RobertKNF dziala jak mu Pis zaspiewa ten kraj dlugo tak nie pojedzie.

23-04-2019

TravelerKNF zaczyna dzialac jak nalezy.

Rozwiń komentarze (31)