Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Kolejna sieć spożywcza wejdzie do Polski? Tym razem z Ukrainy

Podziel się:

Właściciel sieci sklepów spożywczych Silpo szuka możliwości, by wprowadzić tę markę na polski rynek – wynika z ustaleń dziennikarzy portali wiadomoscihandlowe.pl i allretail.ua. Firma ma już rozglądać się za lokalizacjami, gdzie mogłaby otworzyć pierwsze placówki.

Kolejna sieć spożywcza wejdzie do Polski? Tym razem z Ukrainy
Handel. Silpo wejdzie do Polski? To jedna z większych sieci sklepów spożywczych w Ukrainie (Adobe Stock, Alain de Maximy)

Sieć Silpo znana jest z tego, że otwiera nietypowe, "tematyczne" sklepy. Uruchomiła już m.in. placówki w stylistyce teatru cieni, steampunka, kosmosu lub cyrku – czytamy na portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Sieć sklepów przywędruje do Polski za Ukraińcami?

Portal podaje, że silna pozycja rynkowa i finansowa sprawiły, że operator sieci sklepów szuka okazji do inwestycji i partnerstw na rynkach zachodnich. Fozzy Group, właściciel marki, ma być zainteresowany wejściem na rynki Europy Środkowej i Południowej. Stąd właśnie w kręgu zainteresowań jest Polska.

Wejściu na nasz rynek sprzyja nie tylko bliskość geograficzna i kulturowa, ale też fakt, że wielu klientów tej sieci przeprowadziło się nad Wisłę. Część z nich uciekała przed wojną, inni osiedlili się w naszym państwie jeszcze przed rosyjską agresją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Social Commerce coraz popularniejszy. Działają tak już duże firmy

Wiadomoscihandlowe.pl jednak zastrzegają, że sieć handlowa ma prowadzić rozmowy z przedstawicielami kilku krajów europejskich. Portal wymienia m.in. Słowację, Czechy, Rumunię oraz Bułgarię. Ostateczna decyzja o wyborze kierunku rozwoju jeszcze nie zapadła, choć Polska wydaje się naturalnym kierunkiem.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że do naszego kraju może grupę zniechęcać brak jakościowych powierzchni pod przyszłe sklepy. Dlatego, gdyby ostatecznie sieć miała wejść do naszego kraju, to w grę mogłyby wchodzić lokalizacje pod wynajem, jak również przejęcia sieci działających w odpowiednim formacie, czy też odkup niektórych lokalizacji od firm już tu funkcjonujących.

Sieć potwierdza zainteresowanie

Portal wiadomoscihandlowe.pl zwrócił się do operatora sieci sklepów z pytaniami m.in. o to, czy zamierza otworzyć się w Polsce, a jeśli tak, to kiedy. Firma nie odpowiedziała jednoznacznie, jednak potwierdziła zainteresowanie naszym rynkiem i współpracą z obecnymi tu firmami.

W ostatnich miesiącach sieć handlowa Silpo zaczęła eksplorować polski rynek detaliczny. Przed rosyjską inwazją na pełną skalę badaliśmy najlepsze praktyki w obszarze handlu detalicznego artykułami spożywczymi w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Hiszpanii, Francji i innych krajach UE. I kontynuujemy to w Polsce – wyjaśnia biuro handlowe Silpo, cytowane przez wiadomoscihandlowe.pl.

Silpo to sieć supermarketów spożywczych należących do Fozzy Group. Na koniec 2021 r. grupa miała ponad 330 placówek spod tego szyldu. W 2020 r. przychody sieci handlowej zamknęły się w kwocie prawie 50 mld hrywien.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl