Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Kolejni dyrektorzy odchodzą z Ministerstwa Finansów

34
Podziel się:

Trwa exodus z Ministerstwa Finansów. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", resort w ostatnich dniach opuścili szefowie departamentów: długu odpowiedzialnego za finansowanie deficytu oraz departamentu wspierania polityk gospodarczych.

Kolejni dyrektorzy odchodzą z Ministerstwa Finansów
Trwa exodus z Ministerstwa Finansów. (Getty Images, getty images)

Jak podaje dziennik, wraz z końcem sierpnia pracę w MF zakończył Michał Baj. Dotychczasowy dyrektor departamentu wspierania polityk gospodarczych był związany z resortem od ponad szesnastu lat. Dyrektorskie stanowiska piastował od 2007 roku - najpierw objął pieczę nad departamentem zajmującym się sprawami międzynarodowymi.

"DGP" informuje również, że MF opuszcza Dawid Pachucki, dyrektor departamentu odpowiadającego za dług. W ministerstwie pracował od 2008 roku. Sześć lat później awansował na stanowisko wicedyrektora polityki departamentu polityki makroekonomicznej. Od listopada ubiegłego roku powierzono mu kierownictwo zarządzaniem emisji obligacji.

Biuro prasowe MF nie odpowiedziało na pytania "Dziennika Gazety Prawnej" o powody odejścia Baja i Pachuckiego.

Zobacz także: Zobacz: Budżet Polski. Kościński: mamy dobrą poduszkę, by przetrwać kryzys

"DGP" przypomina, że to kolejne odejścia z resortu i nazywa to już exodusem. Tylko w tym roku z pracy w MF zrezygnowali: szef Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Walczak, wiceszef KAS ds. urzędów skarbowych Tomasz Słaboszowski, wiceminister odpowiedzialny za budżet Tomasz Robaczyński - który przeszedł do zarządu BGK - i wiceminister nadzorujący politykę wydatkową oraz dyscyplinę finansów publicznych Leszek Skiba.

Ten ostatni został p.o. prezesa Banku Pekao. W money.pl ujawniliśmy kulisy nocnego transferu Skiby, który najpierw został wiceprezesem, by kilka dni później zastąpić na fotelu prezesowskim Marka Lusztyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
szok, kto rzą...
4 lata temu
ale wice minister finansów, ten HARRY POTER jest nadal, ten to do odstawki w 1. kolejności
bob
4 lata temu
A te dziesiątki "doradców/ekspertów/cichociemnych", którzy zostali tam zatrudnieni w ciągu ostatnich 5-ciu lat i znaleźli tam dobrze płatne stołki, też odchodzi?
Jola
4 lata temu
Ludzie nie chcą brać odpowiedzialności za tonącą gospodarkę i uciekają!
kierownictwo ...
4 lata temu
kierownictwo zarządzaniem emisji obligacji.
asd
4 lata temu
Dlaczego mnie to nie dziwi czyżbym aż tak zobojętniał na to wszystko co w Polsce się wyprawia.
...
Następna strona