Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Tomasz Robaczyński w zarządzie Banku Gospodarstwa Krajowego. Trafił tam z rządu

2
Podziel się:

Tomasz Robaczyński przechodzi z rządu Mateusza Morawieckiego do zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Były wiceminister został już powołany na nowe stanowisko przez premiera.

Tomasz Robaczyński (na zdjęciu) dołącza do zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.
Tomasz Robaczyński (na zdjęciu) dołącza do zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. (Ministerstwo Finansów)
bEswXhKJ

Tomasz Robaczyński dołączył do zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, o czym poinformowała instytucja w komunikacie prasowym. Będzie szóstym członkiem zarządu banku. Oprócz niego są w nim: prezes Beata Daszyńska-Muzyczka, pierwszy wiceprezes Paweł Nierada, wiceprezes Włodzimierz Kocon, a także Przemysław Cieszyński i Radosław Kwiecień.

"Tomasz Robaczyński objął wakat na stanowisku członka zarządu BGK. Będzie nadzorował obszar działalności zleconej, odpowiedzialny m.in. za konsolidację finansów publicznych, obsługę funduszy przepływowych i programów rządowych, w tym programów mieszkaniowych" - czytamy w komunikacie MF.

Robaczyński pozostanie w resorcie do końca maja. Tekę wiceministra finansów objął w 2018 roku. Odpowiadał m.in. za planowanie i wykonanie państwowego budżetu. Z ministerstwem był związany od przeszło dwóch dekad, bowiem dołączył do niego w 1999 roku.

bEswXhKL
Zobacz także: Zobacz też: Czy kopalnie będą likwidowane? Wiceminister kluczy

Najpierw dołączył do kadry biura ds. Dyscypliny Finansów Publicznych, gdzie pracował do 2004 roku. Następnie przeszedł do Departamentu Instytucji Płatniczej, którym kierował od roku 2007.

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", który jako pierwszy poinformował o możliwym transferze Robaczyńskiego, jego stanowisko w MF ma zająć Sebastian Skuza. Obecnie jest on wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

bEswXhKR

To kolejny transfer z MF do zarządu banków kierowanych przez państwo. Wcześniej rządową fuchę na fotel wiceprezesa Pekao zamienił Leszek Skiba. Tydzień później już przeskoczył na stanowisko prezesa banku. W money.pl opisywaliśmy kulisy tej nagłej zmiany.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEswXhLm
KOMENTARZE
(2)
bozena
rok temu
Bardzo dobrze nasz rząd ma wybitnych fachowców. Nigdy nie mielismy tak uczciwych i prawych rzandzancych jak teraz. A co z tego niektórzy kradna? wszyscy kradna ,jak jest okazja to ja tez ukradne tak jak kazdy.
olu
rok temu
Słuszną linię ma nasza Władza!