Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Kolejny kraj przyłącza się do walki z Huti. Wyśle okręt wojenny

8
Podziel się:

Rząd zdecydował, iż Belgia przyłączy się do europejskiej operacji przeciwko Huti i wyśle okręt wojenny na Morze Czerwone - poinformował na konferencji prasowej premier Aleksandr De Croo.

Kolejny kraj przyłącza się do walki z Huti. Wyśle okręt wojenny
Premier Aleksandr De Croo (Twitter, Aleksandr De Croo)

W ubiegłym tygodniu Stany Zjednoczone i Wielka Brytania podjęły działania militarne przeciwko Huti. Z wyjątkiem Holandii żaden kraj Unii Europejskiej nie włączył się w te działania.

Natomiast kilka dni temu państwa Unii Europejskiej udzieliły wstępnego wsparcia misji morskiej, mającej na celu ochronę statków przed atakami Huti z Jemenu na Morzu Czerwonym.

W piątek gabinet De Croo zdecydował, że Belgia przyłączy się do tej inicjatywy i wyśle na Morze Czerwone fregatę Louise-Marie.

"Ataki ogromnie zagroziły bezpieczeństwu morskiemu na Morzu Czerwonym i dlatego przyłączamy się do tworzonej misji" – powiedział premier na konferencji prasowej.

"Będziemy chronić statki, ale nie będziemy atakować rebeliantów" – dodała minister spraw zagranicznych Hadja Lahbib.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
O..bserwator
5 miesięcy temu
Europa pragnie znowu stać się kolonialista Afryki i Azji . Każdy powód jest dobry do podporządkowywania sobie innych Wstyd panowie politycy Narzekamy na imigrantów że najeżdżają nasza Europe a my jak się zachowujemy Gorzej niż oni Bo do walki z nimi wysyłamy okręty, broń itp. Uważamy ze my możemy pouczać ich jak maja żyć , niszcząc i zabijając w imię wiekopomnej sprawiedliwości w naszym rozumieniu. Zapowiadają się ciężkie czasy i z dnia na dzień jest coraz gorzej Dokąd taka polityka naszych władz nas zaprowadzi ? Jakie będzie jutro ?
Hilton
5 miesięcy temu
Śmiechu warte.Nie mogą sobie poradzić z jakimiś dzikimi z hutisruti a są pewni że z rosją sobie poradzą
Szymon
5 miesięcy temu
No belgowie to maja tradycje w ludobojstwie...
rrr
5 miesięcy temu
wb, holandia, belgia państewka które wymordowały 50 milionów ludzi. w swoich koloniach. sama belgia w kongo zamordowała 10 milionow ludzi.
Koni
5 miesięcy temu
Niech rzucają w atakujących kwiaty, tulipany, w rytm hymnu Schumana. I przy okazji niech sprawdza czy Huti przypływają na łodziach z elektrycznymi silnikami i są zeroemisyjni.