Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Kolejny pożar w Warszawie. Płonie składowisko śmieci "wysokie na 2,5 m"

10
Podziel się:

Pożar hali Marywilska 44 to niejedyny pożar w Warszawie. W niedzielę płonie także składowisko śmieci przy ul. Wał Zawadowski w dzielnicy Mokotów w pobliżu Wisły i Mostu Południowego. "Pożar się nie rozprzestrzenia, ale wymaga dogaszenia" – podają strażacy.

Kolejny pożar w Warszawie. Płonie składowisko śmieci "wysokie na 2,5 m"
Pożar składowiska śmieci w Warszawie. Płonie hałda wysoka na 2,5 m (PAP, PAP/Paweł Supernak)

O kolejnym pożarze w Warszawie informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy. "Pożar hałdy śmieci o wymiarach 30x40 m, na miejscu sześć zastępów oraz Grupa Operacyjna KM PSP m.st. Warszawy" – czytamy w relacji.

Kolejny pożar w Warszawie. Płonie hałda śmieci

W kolejnych aktualizacjach strażacy podali, że składowisko odpadów jest wysokie na 2,5 m. Z powiatu piaseczyńskiego z okolic stolicy ściągnięto ciężki samochód gaśniczy.

Po godz. 14.20 konto PSP na Facebooku podało, że pożar "udało się zlokalizować", "co oznacza, że pożar się nie rozprzestrzenia, ale wymaga dogaszenia. Teren działań został podzielony na dwa odcinki bojowe. Na miejscu dziewięć zastępów oraz Grupa Operacyjna Miasta, oraz Województwa" – czytamy.

Spłonęła hala Marywilska 44

Niedziela rozpoczęła się od informacji o ogromnym pożarze kompleksu handlowego przy Marywilskiej 44 w Warszawie. Działania ratownicze prowadziło 50 zastępów.

Jak pisaliśmy w money.pl, Marywilska 44 to spółka należąca do Grupy Kapitałowej Mirbud. W centrum było niemal 1350 lokali, wynajmowanych przez najemców z 14 narodowości. Wartość sumy aktywów spółki na koniec 2023 r. to ok. 448 tys. zł. Osiągnęła ona w 2023 r. przychód ze sprzedaży w wysokości ok. 61 018 tys. zł (wzrost o 12 proc. rok do roku). Zysk ze sprzedaży wyniósł 23 489 tys. zł.

Jak tylko odebrałam telefon i usłyszałam o pożarze, wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce. Straszna tragedia. Serce pęka. Płakałam razem z ludźmi, patrząc na to, co się dzieje – opowiedziała money.pl Małgorzata Konarska, prezeska spółki Marywilska 44.

Zapowiedziała też, że zniszczona hala zostanie odbudowana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Pytam
2 miesiące temu
A no te pożary gada pan Pupka??
OLEŚ
2 miesiące temu
Trzaskowski mówił,że Ziemia się pali... Biedak nie dopilnował Warszawy.
Leo
2 miesiące temu
Na razie rządy KO z niczym sobie nie radzą
łoj
2 miesiące temu
Dziwne że palą się jakieś składowiska od czasu jak mają zwrócić Niemcom ich nielegalne śmieci.
KRAWAT!!!!!
2 miesiące temu
LUDZIE !!!!!!!! WARSZAWA SIĘ PALI JAK W 1939 roku !!!!!!!!!!!! co te włodarze wyczyniają ???? skąd tyle pożarów !!!!!!