Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Konferencja ws. obostrzeń jeszcze w czwartek. Kolejne regiony do zamknięcia

670
Podziel się:

Zmian w taktyce nie będzie. Kolejne obostrzenia będą wprowadzane na poziomie regionów. Lockdown całego kraju nie leży jeszcze na stole wśród opcji rozważanych przez rząd - wynika z informacji money.pl. A to oznacza zamknięte galerie handlowe, naukę hybrydową w szkołach oraz ograniczoną działalność muzeów, teatrów i obiektów sportowych w niektórych miejscach. Na liście województw do zamknięcia jest woj. mazowieckie i woj. lubuskie. Właśnie ważą się losy obostrzeń. Konferencję zaplanowano na czwartek 11 marca na godz. 14.

Konferencja ws. obostrzeń jeszcze w czwartek. Kolejne regiony do zamknięcia
Zmiany w obostrzeniach ma ogłosić 11 marca minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP, Radek Pietruszka)

Liczby są bezlitosne. Województwa warmińsko-mazurskie, pomorskie (oba już zamknięte) oraz województwa mazowieckie i lubuskie mają w tej chwili najwyższe wskaźniki zakażeń w Polsce. O niemal 25 proc. wyższe niż wynosi średnia krajowa.

Średnia dzienna liczba infekcji na każde 100 tys. mieszkańców przekracza próg 40-43 zakażeń w trzech województwach (pomorskie, mazowieckie, lubuskie). A to poziom, który oznaczał jedno - powrót do lokalnego lockdownu. Na Warmii i Mazurach wskaźnik ten wciąż rośnie. I już wynosi 60.

Jak wynika z informacji money.pl, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski nie chcą rezygnować z dotychczasowej taktyki. A jest nią wprowadzanie obostrzeń w poszczególnych województwach. Zmiany mają być ogłaszane na tydzień przed wejściem. Na stole nie pojawił się pomysł zamknięcia całego kraju - głównie dlatego, że są regiony o niskich wskaźnikach zakażeń (jak np. opolskie, zachodnio-pomorskie, świętokrzyskie czy lubelskie).

Zobacz także: Jarosław Kaczyński zaszczepiony przeciw COVID-19. Radosław Fogiel o kulisach

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i rzecznika rządu Piotr Müller zapowiedziana została na czwartek na godz. 14. A to najprawdopodobniej oznacza lockdown wprowadzony od 20 marca.

Jak wynika z naszych informacji, na Rządowych Zespołach Zarządzania Kryzysowego nie były ostatnio omawiane drastyczne zmiany dot. poszczególnych rozwiązań. Rząd trzyma się wprowadzania lokalnych obostrzeń, a to oznacza ograniczenie działalności galerii handlowych, nauczanie hybrydowe w klasach I-III, zamknięcie teatrów, muzeów i obiektów kulturalnych. Działać nie mogą również kasyna, baseny i obiekty sportowe.

Jak wynika z informacji money.pl, w czwartek rząd ogłosi przedłużenie zamknięcia dwóch regionów: warmińsko-mazurskiego (które obowiązuje do 20 marca) oraz pomorskiego (które również obowiązuje do 20 marca). W żadnym z tych miejsc nie pojawił się jeszcze wyczekiwany spadek zakażeń, który pozwalałby na otwieranie.

W tym wypadku ma być utrzymany cykl tygodniowy - przedłużenia mają być nie dłuższe niż 7 dni.

Najprawdopodobniej dojdą też dwa nowe zamknięcia - właśnie lubuskiego i mazowieckiego.

Na korzyść większego województwa mazowieckiego działają większe możliwości przyjmowania pacjentów - większa liczba placówek medycznych, więcej dostępnych łóżek w ogóle i większe możliwości dostawienia nowych. A to jeden z czynników, który waży o podjęciu decyzji.

Ostateczne rozwiązania nie zostały jeszcze zaakceptowane przez cały rząd. Stanie się to - jak zwykle - podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Należy jednak podkreślić, że chociaż ostatnio rząd trzyma się swojej taktyki, to już mieliśmy wiele zwrotów akcji i nic w kwestii nowych obostrzeń nie jest ostateczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(670)
go-go
3 lata temu
Rozważą, ile jeszcze moze zarobić? No ? powiesz nam? Jesteście jak walec drogowy, wszystko co spotkacie na drodze niszczycie. Kto stoi za tym? pan na S. Ten najważniejszy niszczyciel tak boi sie już wszystkiego , ze nawet snajperzy pilnują go.
Herb
3 lata temu
Drodzy rodacy , przy czwartej fali 7ydoplandemi bedziemy dla waszego dobra ograniczac produkcje zywnosci. Shalom
pandemik
3 lata temu
przez następne 20 lat młode pokolenie jest zniszczone!!!!!!!niedouczone,z nadwagą, chorobami psychicznymi i tylko umieją grać w gierki...do tego doprowadziliście.... narodem niedouczonym lepiej się steruje......... za komuny telewizja kłamała,a teraz jak wróżka,prawdę ci powie.....rozliczycie się ..kto i ile zarobił na pandemii...... na krzywdzie ludzkiej........
ANNAK
3 lata temu
A czy w Sejmie mają pozamykane restauracje, kluby, baseny itd !!!!!????
innerFree
3 lata temu
fajny projekt ustawy zainteresuj się #otwieraMY. nie słuchać tych ...... walczymy do końca
...
Następna strona