Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
TOSA
|
aktualizacja

Koniec roku szkolnego 2020. Do końca semestru nie będzie już zajęć w szkołach

0
Podziel się

W tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do nauki w szkołach - poinformował w poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Koniec roku szkolnego 2020. W tym semestrze dzieci nie powrócą już do zajęć w klasach
Koniec roku szkolnego 2020. W tym semestrze dzieci nie powrócą już do zajęć w klasach (PAP)
bEpznVqZ

Rok szkolny 2019/2020 zakończy się bardzo specyficznie. - Do 26 czerwca, czyli do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych, będzie realizowane kształcenie na odległość - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Piontkowski.

- Fizycznie, w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku - wyjaśnił.

Jak przypomniał, od 1 czerwca nastąpił jednak szereg "odmrożeń" w sferze edukacji. Uruchomione zostały konsultacje dla uczniów z nauczycielami w szkołach, zajęcia praktyczne dla uczniów III klas branżowej szkoły I stopnia, zajęcia praktyczne praktyczne z nauki jazdy pojazdami silnikowymi dla uczniów III klas technikum, a także praktyki zawodowe u pracodawców dla uczniów wszystkich klas technikum.

bEpznVrb
Zobacz także: Obejrzyj też: Pensje nauczycieli. "Nie ma powodów, by ich nie dostawali"

Koniec roku szkolnego oznacza zarazem początku sezonu wakacyjnego. W związku z tym Piontkowski przypomniał też, jakie będą zasady podczas tegorocznych kolonii i obozów - wytyczne w tej sprawie Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.

Zgodnie z nimi wypoczynek może być zorganizowany tylko w obiektach, bazach i miejscach spełniających warunki bezpieczeństwa. Obiekty powinny być przeznaczone dla wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie trwania wypoczynku należy ograniczyć odwiedziny ze strony osób z zewnątrz.

bEpznVrh

W jednym pokoju czy namiocie powinni być zakwaterowani uczestnicy z tej samej grupy, w której prowadzi się zajęcia. Liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać 4 osób przy zachowaniu powierzchni 4 m2 na 1 osobę. Minimalna przestrzeń przy prowadzeniu zajęć w pomieszczeniu nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę.

Pomiędzy turnusami obiekt powinien być poddany dodatkowemu sprzątaniu i dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, blatów, włączników itp. Organizator wypoczynku zobowiązany jest do zapewnienia środków higieny osobistej, środków ochrony osobistej dla personelu oraz uczestników, jeśli nie zrobili tego rodzice.

Podczas jedzenia powinien być zachowany dystans pomiędzy uczestnikami. Jeżeli jest to możliwe, przy stoliku powinni siedzieć uczestnicy z tej samej grupy wychowawczej. Rekomendowane jest zmianowe wydawanie posiłków, a po każdej grupie należy dokładnie wyczyścić blaty stołów i poręcze krzeseł.

Organizator jest zobowiązany do opracowania szczegółowego regulaminu uczestnictwa w wypoczynku i przeszkolenia zatrudnionej kadry. Ma również obowiązek zapewnić stałą obecność pielęgniarki lub możliwość szybkiej konsultacji z pielęgniarką, ratownikiem medycznym czy lekarzem.

bEpznVri

Z pomieszczenia do prowadzenia zajęć należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie zdezynfekować czy wyczyścić. Organizacja zajęć musi być zaplanowana w taki sposób, aby unikać bezpośredniego kontaktowania się poszczególnych grup podczas pobytu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpznVrC
KOMENTARZE
(0)