Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Do 2030 r. rząd planuje zlikwidować wszystkie piece grzewcze w miastach, na wsiach do 2040 r. Co jeśli kogoś na to nie stać? - To zmiana cywilizacyjna, wymiana i tak nas czeka. Rząd opisuje rzeczywistość, trochę ją kreuje wyznaczając ramy czasowe - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. - W 12 różnych województwach obowiązuje 12 uchwał antysmogowych. Mówią o tym, jakie urządzenia grzewcze będą dozwolone. Na przykład na Mazowszu i w Małopolsce można używać kopciuchy do końca 2022 r., co oznacza, że właściciel takiego kotła ma 3 lata, by wymienić taki piec. To koszt od kilku, przez kilkanaście po kilkadziesiąt tysięcy złotych - dodał. Pytany, co z tymi, których na to nie stać, odparł, że restart programu "Czyste powietrze", czyli dopłat, nie obejmuje najuboższych.

KOMENTARZE
(427)
zimą
4 lata temu
Eutanazja ubogich, tego chcą.
bodex
4 lata temu
panie Piotrze Siergiej - wczoraj w polsacie ( pogoda) widziałem bardzo zła jakość powietrza miedzy innymi w Łodzi, Wałbrzychu - czyżby ludzie w tych miastach, przy temp +25stopni porozpalali swoje kopciuchy ??? - a może to nie domowe paleniska są jedynym i największym źródłem smogu
ja
4 lata temu
a kopalnie będą działać dalej... Rządzący boja się górników, bo mogą wyzwieźć ich na taczkach, łączą kopalnie z firmami energet. Pogrążają te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 70-80% (PGE, Enea, Energa były po ponad 20 zł i spadły na 4-6, Tauron był po ponad 5 zł i spadł do 1). Teraz się podniecają bo odrobiły 10% strat. Wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Przeczytajcie ksią.ż kę pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna, by umieć samemu zadbać finansowo o siebie.
Monia
4 lata temu
To prawda powinni najpierw zaopatrzyc ludzi w sprzet, z kad emeryci maja wziąsc tyle pieniedzy na zakup tak drogich instalacji koszmar .
Tor
4 lata temu
Kiedy wreście zrozumiecie, że nie ma już odwrotu. Trzeba piec wymienić, najlepiej od razu na taki za 20000 PLN. Producenci już od dawna robili podchody aby tak się stało! Radziłbym, aby rolnicy, którzy wpadli "w niełaskę" lub "górnicy" się pospieszyli, póki jeszcze mają jakieś zarobki, bo za chwilę będzie cienko. Chcieliście "dobrej zmiany" to ją macie. Trzeba było się zastanowić, dla kogo jest/będzie ona dobrą!
...
Następna strona