Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MBL
|

Koronakryzys. Marek Belka: nie jest najgorzej

88
Podziel się:

- Gdybym był na miejscu premiera, też bym się chwalił - powiedział były prezes NBP Marek Belka, który docenił rząd za dotychczasową walkę ze skutkami pandemii.

Koronakryzys. Marek Belka: nie jest najgorzej
Na zdjęciu Marek Belka (Flickr, Narodowy Bank Polski)
bFeGOWDF

- Jest teraz taka sytuacja, że spadek PKB o 2,8 proc. nas cieszy. Jedynymi krajami Unii Europejskiej, które nie wpadły w recesję, są Irlandia i Litwa, ale my i tak jesteśmy wysoko, uważam, że jest naprawdę nie najgorzej - ocenił były szef NBP Marek Belka.

Polityk, który był gościem programu "Express Biedrzyckiej", ocenił, że gdyby był na miejscu premiera, też bym się chwalił.

bFeGOWDH

- Nasz rząd nie próbował wymyślić koła, tylko naśladował inne kraje Unii – czyli prowadził właściwą politykę - politykę bardzo ekspansywną pieniężnie i fiskalnie. W normalnych czasach włos by się na głowie jeżył, ale to nie są normalne czasy - wskazał były szef banku centralnego.

Zdaniem Belki stopa bezrobocia wzrosła w umiarkowany sposób. Ocenił również, że "płace zachowują się tak, jakby nie było pandemii i recesji".

- Gdybym był przedsiębiorcą, a szczególnie drobnym przedsiębiorcą, to zachowywałbym się tak, jak wielu z nich, czyli w rozpaczliwy i desperacki sposób. Niektóre gałęzie gospodarki bardzo ucierpiały i podejrzewam, że w dalszym ciągu będą na minusie - zaznaczył były premier.

bFeGOWDN
Zobacz także: mBank webinar odc. 6: Firma tylko w Internecie. Jak to zrobić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFeGOWEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(88)
wxc
11 miesięcy temu
Mnie to nie dziwi, jak jest dobrze to trzeba chwalić. A jak źle ganić.
lee
11 miesięcy temu
towarzyszu Belka, poszę zamilknij!!!!
Obiektywny 1
11 miesięcy temu
Szkoda tylko że dążymy do IDIOKRATYCZNYCH rządów, a idiokratów mnoży nam się więcej niż na przesadzoną pandemię.
bFeGOWEj
stochastis
11 miesięcy temu
Odważny człowiek, jedyny z opozycji, który umie przyznać rację. Dziękujemy za szczerość.
jaa
11 miesięcy temu
Ludzie u władzy nigdy krzywdy sobie nie zrobią. Diety, nagrody, posadki dla znajomych i rodziny… Marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie publicznych pieniędzy jest normą. Rządy wielu krajów je zadłużają, by przekupić rozdawnictwem wyborców i wygrywać wybory. To rozdawnictwo odbije nam się kiedyś czkawką. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi bez pomocy rządzących
...
Następna strona