Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. Epidemia spowodowała spadek sprzedaży sieci H&M o blisko połowę

1
Podziel się

Szwedzka firma odzieżowa H&M z powodu pandemii musiała zamknąć większość sklepów. Sprzedaż w marcu spadła o 46 proc. Druga na świecie sieć sklepów odzieżowych bierze pod uwagę możliwość zwolnień.

H&M z powodu koronawirusa rozważa zwolnienia.
H&M z powodu koronawirusa rozważa zwolnienia. (123RF)
bErgWSgR

Nie będzie wypłaty rocznej dywidendy, za to wysoce prawdopodobne zwolnienia w ramach sieci - donosi Reuters. Epidemia koronawirusa spowodowała, że szwedzki gigant odzieżowy H&M zmuszony był zamknąć większość ze swoich sklepów. W konsekwencji sprzedaż w marcu spadła o 46 proc.

- Z każdym dniem, w którym musimy utrzymywać zamknięte sklepy. Sytuacja staje się coraz bardziej wymagająca - poinformowała w przytaczanym przez agencję Reuters oświadczeniu nowo mianowana dyrektor naczelna H&M Helena Helmersson.

bErgWSgT

Tylko w ostatnim miesiącu akcje H&M spadły o 40 proc. - W związku z dramatycznym spadkiem sprzedaży musimy podjąć wiele trudnych decyzji i wprowadzić zdecydowane działania - dodała Helmersson.

Do końca ubiegłego roku H&M zatrudniał ponad 125 tys. pracowników. Teraz zapowiedział, że trwają rozmowy o skróceniu godzin pracy dziesiątek tysięcy pracowników, a także poważnie analizuje konieczność zwolnień.

bErgWSgZ

Firma jest notowana na giełdzie od 1974 roku i od tego czasu po raz pierwszy nie wypłaci rocznej dywidendy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErgWShu
KOMENTARZE
(1)
Luk
rok temu
w końcu te biedne dzieci odpoczną od niewolniczej pracy i okropnych trujacych warunków