Notowania

Koronawirus. LOT wydłuża zawieszenie rejsów do 11 kwietnia

Wszystkie zaplanowane loty od 29 marca do 11 kwietnia zostały odwołane, jak podał PLL LOT w komunikacie. We wspomnianym okresie odbywać się mają wyłącznie loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Maszyny PLL LOT będą uziemione do 11 kwietnia. Za wyjątkiem tych, które zaangażowane są w operację #LOTdoDomu.

"W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca - 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. W związku z powyższym do 11 kwietnia realizujemy tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu" - poinformował PLL LOT w komunikacie, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa.

To efekt rozporządzenia rządu z 24 marca ws. zakazów w ruchu lotniczym. Według jego zapisów, cytowanych przez PAP, samoloty cywilne wykonujące loty międzynarodowe mają zakaz lądowania na lotniskach cywilnych i lądowiskach. Wyjątkiem są tutaj m.in. połączenia uruchomione dla Polaków wracających z zagranicy oraz te, które pozwalają wrócić do swoich krajów obywatelom innych państw.

Przewoźnik przypomniał także o zmianach cen biletów. Wracający do kraju Polacy zapłacą mniej. "Szczegóły i wykaz połączeń w ramach operacji #LOTdoDomu dostępne są na stronie lot.com." - informuje spółka.

Zobacz też: Ile kosztuje wykonanie jednego testu na koronawirusa? Ekspert ujawnia koszty

Nowe rozporządzenie wyłącza także loty w ruchu krajowym. Wyjątkiem są te handlowe, które na celu mają zabranie, bądź pozostawienie towarów czy przesyłek pocztowych.

LOT obniża ceny dla Polaków wracających do kraju z powodu pandemii koronawirusa.
PLL LOT zmienia ceny biletów dla wracających do Polski. Będzie taniej

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 29 marca 2020 roku, a traci moc z dniem 11 kwietnia. Dlaczego taka data wejścia w życie? Ponieważ obecne zakazy w ruchu lotniczym zostały wprowadzone 14 marca na 14 dni.

Lot do domu to program rządu i PLL LOT, który ma umożliwić Polakom powroty do kraju
Lot do domu. Rząd i LOT organizują powroty do kraju

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

wojtasDziś mamy ładny poranek ,właśnie LOT już wystartował po zwózkę nowych wirusów ze zmywaków. Wieczorem dowiemy się ilu nam przybyło.

25-03-2020

sizifa co z cudo płynem orlenu, kiedy będzie na stacjach paliw

25-03-2020

bnmTestów nie, ale cwaniaczków co sobie wakacje zrobili to tysiącami.

Rozwiń komentarze (83)