Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Przywileje dla zaszczepionych. Rząd odkrywa karty

969
Podziel się

Zaszczepieni na koronawirusa nie będą musieli przestrzegać limitów podczas spotkań towarzyskich ani iść na kwarantannę po wjeździe to Polski. To wszystko przewiduje projekt rządowego rozporządzenia.

Przywileje dla zaszczepionych. Rząd odkrywa karty
Rząd szykuje przywileje dla zaszczepionych (Pixabay)
bEhcmYad

Rządowy projekt rozporządzenia przewiduje sporo przywilejów dla tych, którzy zdecydują się zaszczepić na koronawirusa.

Po zaszczepieniu nie trzeba będzie na przykład stosować się do limitów podczas spotkań towarzyskich. Można będzie także korzystać z usług publicznej służby zdrowia bez wykonywania testów na obecność koronawirusa.

To jednak nie wszystko. Po zaszczepieniu się nie trzeba będzie też odbywać kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną lub po przekroczeniu granic - chodzi tu zarówno o przekraczanie granicy Unii, jak i o przyjazdy z krajów strefy Schengen.

bEhcmYaf
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nawet 40 tysięcy zakażeń dziennie. Minister mówi wprost

Jak czytamy w projekcie rozporządzenia, kwarantanny nie będą musieli przechodzić też ozdrowieńcy, czyli osoby, które pokonały koronawirusa.

Rozporządzenie w sprawie walki z pandemią powinno wejść w życie jeszcze w grudniu. W projekcie jest też mowa o ograniczeniach w poruszaniu się podczas sylwestrowej nocy. Dokument nie wskazuje jednak, jakich godzin mają dokładnie dotyczyć ograniczenia.

bEhcmYal
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhcmYaG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(969)
uuuu
2 miesiące temu
Powiem krótko. Prędzej zjem własną kupę niż będę w tym cyrku uczestniczył. 8 miliardów ludzi na świecie a niecałe 2 miliony w 2020 zmarło (i tak zakłamane dane) a oni myślą że mnie przestraszą nazywając to pandemią. Hahahahahahahahaha
Piotr
6 miesięcy temu
Zmuszą ludzi do szczepienia przez restrykcje. Mam kolegów w wojsku i policji ptzelozeni juz dostali wytyczne z ministerstwa ze na szkolenia,co jest warunkiem awansu, misje, wyjazdy jadą tylko zaszczepieni.Zaraz wprowadzą w hotelach i uzdrowiskach że personel ma się zaszczepić bo inaczej goście nie przyjadą. A wszystko to po cichutku jest robione przy kampani dobrowolności. Wystarczy ze wprowadzą rozporządzenie kto chce pracować musi być zaszczepiony i ludzie sami będę stali w kolejce po szczepionkę. A do tego niestety to zmierza.
Bartekk
6 miesięcy temu
Znów nielegalne rozporządzenie 🤣
bEhcmYaH
Piotr
6 miesięcy temu
Mafia PiS. Jakie są podstawy prawne takich projektów? Slajdy tworzone przez umysłowo chorych ludzi?! Rząd powinien iść siedzieć za to co robi! Poza tym niech sami się zaszczepią przed kamerami. Niech pokażą jak to robią!
Piotr
6 miesięcy temu
Ja w takim wypadku idę do prawnika i zaczynam wyprawę przeciw rządowi RP o dyskryminację.
...
Następna strona