Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
słowacja
30.09.2020 14:43

Koronawirus. Od czwartku na Słowacji będzie obowiązywać stan wyjątkowy

Od 1 października na Słowacji będzie obowiązywać stan wyjątkowy w związku z drugą falą pandemii koronawirusa, z którą zmaga się ten kraj. Premier Słowacji Igor Matovic zapewnia, że ogłoszenie stanu wyjątkowego jest zgodne z konstytucją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Koronawirus. Premier Słowacji Igor Matovic (po lewej) ogłosił stan wyjątkowy w związku z pandemią. (Fot: Omar Marques)

Stan wyjątkowy na Słowacji będzie obowiązywać od czwartku 1 października - podaje portal Pravda.sk. Premier Matovic poinformował obywateli o tej decyzji za pośrednictwem Facebooka.

Szef rządu napisał, że stan wyjątkowy będzie obowiązywać przez 45 dni. "Następnie zdecydujemy, czy go przedłużyć [czas trwania stanu wyjątkowego - red.], czy też wrócić do normalności" - napisał premier.

Powodem ogłoszenia stanu wyjątkowego jest druga fala koronawirusa i wiążąca się z nim zwiększona liczba zakażeń SARS-CoV-2. Ogłoszenie stanu wyjątkowego zalecił rządowi sztab kryzysowy.

Zobacz: Koronawirus bije kolejny rekord. Rząd myśli o zaostrzeniu kar

Co to oznacza dla obywateli? W zorganizowanych imprezach masowych wziąć udział będzie mogło maksymalnie 50 osób. Dotyczy to także obrzędów kościelnych, wydarzeń kulturalnych oraz sportowych.

To kolejne ogłoszenie stanu wyjątkowego na Słowacji. Poprzednio ten stan trwał od 16 marca do 14 czerwca.

Portal Pravda zwraca uwagę, że stan wyjątkowy jest przewidziany w słowackiej konstytucji. W nagłych przypadkach państwo może, zgodnie z ustawą, ograniczyć podstawowe prawa i wolności w niezbędnym zakresie, na nie więcej niż 90 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-09-2020

ObywatwlI tam mysla logicznie a nie tak jak u nas robia co chca bezczelnosc rzadu i to co robia jeszcze zachcialo im sie bezkaralnosci niech ida do wiezienia … Czytaj całość

30-09-2020

batTo woda " święconą" sprzedawana gminowi przez tyle wieków jako uzdrawiająca , już nie działa ? Teraz zaraża ?

30-09-2020

qaqazW katolickiej Pols ce jest nie do pomyslenia aby zakazem udziału w mszach 0graniczyc klerowi zarobkowanie

Rozwiń komentarze (57)