Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Koronawirus paraliżuje ruch lotniczy. Lotnisko Gatwick ma kilkaset mln funtów straty

6
Podziel się:

Ponad 340 mln funtów straty odnotowało lotnisko Gatwick z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Zamknięcie nieba nad większością państw oraz strach przed SARS-CoV-2 sprawiły, że port lotniczy w pierwszej połowie roku miało o dwie trzecie mniej klientów niż zwykle.

Koronawirus paraliżuje ruch lotniczy. Lotnisko Gatwick ma kilkaset mln funtów straty
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Przez panemię lotnisko Gatwick było opustoszałe w czerwcu. (Photo by Chris J Ratcliffe/Getty Images) (Getty Images, Chris J Ratcliffe)
bEEqYNVN

Lotnisko Gatwick zgłosiło stratę przed opodatkowaniem w wysokości 343 mln funtów - informuje "The Guardian". Przychody portu lotniczego w pierwszej połowie roku spadły o 61 proc.

O jakich liczbach mowa? Drugie największe lotnisko w Wielkiej Brytanii zamiast 372 mln funtów odnotowało przychody na poziomie 144 mln funtów.

Wpływ na pikujące wyniki Gatwick ma trwająca pandemia koronawirusa. To przez nią liczba klientów w pierwszej połowie roku spadła z 22 mln do zaledwie 7,5 mln.

bEEqYNVP
Zobacz także: Zobacz: Drugi lockdown mało realny. "Ale nie jesteśmy w stanie go wykluczyć"

Kiepskie wyniki finansowe musiały się odbić na zatrudnieniu. Na początku tego tygodnia Gatwick ogłosiło redukcję etatów. Pracę straci nawet 600 osób.

bEEqYNVV

Dyrektor Gatwick Stewart Wingate powiedział, że chociaż widać obecnie "niewielkie oznaki poprawy" sytuacji branży lotniczej, to jednak wpływ koronawirusa "będzie widoczny jeszcze przez długi czas". Dlatego też lotnisko musi zabezpieczyć się finansowo.

- Podobnie jak w przypadku każdej odpowiedzialnej firmy chroniliśmy naszą odporność finansową, znacznie zmniejszając koszty operacyjne i nakłady inwestycyjne - tłumaczy Wingate, cytowany przez "Guardiana".

Lotnisko obniży wydatki kapitałowe o ponad 300 mln funtów w ciągu najbliższych dwóch lat. Natomiast bieżące koszty port obniżył o ponad 100 mln funtów. Ponad 70 proc. pracowników pozostaje na urlopie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqYNWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
GDZIE KATALIZ...
rok temu
Tony paliwa w powietrzu !!! Gdzie "ekolodzy"!!!??? Nie żal mi tych lotnisk !!!
Wolność słowa
rok temu
Wzorem Berlina, chyba trzeba będzie rozpędzić pandemię telewizyjną wychodząc na ulice. Przygotujmy się do wyjścia na ulice wczesną jesienią.
nickt
rok temu
Nie wirus a bezmyślne działania 'rządów' :(
bEEqYNWr
DS
rok temu
No kto by się spodziewał, zakazują lotów i wtedy za jakiś czas ich nie będzie. Ale taki jest plan globalistów, będziemy rowerami popierniczac jak sto lat temu, stad propaganda religii ocieplenia klimatu.
misiek
rok temu
Dlatego my musimy wybudować CPK żeby otworzyc oczy niedowiarkom.