Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Koronawirus paraliżuje ruch lotniczy. Lotnisko Gatwick ma kilkaset mln funtów straty

6
Podziel się

Ponad 340 mln funtów straty odnotowało lotnisko Gatwick z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Zamknięcie nieba nad większością państw oraz strach przed SARS-CoV-2 sprawiły, że port lotniczy w pierwszej połowie roku miało o dwie trzecie mniej klientów niż zwykle.

Koronawirus paraliżuje ruch lotniczy. Lotnisko Gatwick ma kilkaset mln funtów straty
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Przez panemię lotnisko Gatwick było opustoszałe w czerwcu. (Photo by Chris J Ratcliffe/Getty Images) (Getty Images, Chris J Ratcliffe)
bDBapxJx

Lotnisko Gatwick zgłosiło stratę przed opodatkowaniem w wysokości 343 mln funtów - informuje "The Guardian". Przychody portu lotniczego w pierwszej połowie roku spadły o 61 proc.

O jakich liczbach mowa? Drugie największe lotnisko w Wielkiej Brytanii zamiast 372 mln funtów odnotowało przychody na poziomie 144 mln funtów.

Wpływ na pikujące wyniki Gatwick ma trwająca pandemia koronawirusa. To przez nią liczba klientów w pierwszej połowie roku spadła z 22 mln do zaledwie 7,5 mln.

bDBapxJz
Zobacz także: Zobacz: Drugi lockdown mało realny. "Ale nie jesteśmy w stanie go wykluczyć"

Kiepskie wyniki finansowe musiały się odbić na zatrudnieniu. Na początku tego tygodnia Gatwick ogłosiło redukcję etatów. Pracę straci nawet 600 osób.

bDBapxJF

Dyrektor Gatwick Stewart Wingate powiedział, że chociaż widać obecnie "niewielkie oznaki poprawy" sytuacji branży lotniczej, to jednak wpływ koronawirusa "będzie widoczny jeszcze przez długi czas". Dlatego też lotnisko musi zabezpieczyć się finansowo.

- Podobnie jak w przypadku każdej odpowiedzialnej firmy chroniliśmy naszą odporność finansową, znacznie zmniejszając koszty operacyjne i nakłady inwestycyjne - tłumaczy Wingate, cytowany przez "Guardiana".

Lotnisko obniży wydatki kapitałowe o ponad 300 mln funtów w ciągu najbliższych dwóch lat. Natomiast bieżące koszty port obniżył o ponad 100 mln funtów. Ponad 70 proc. pracowników pozostaje na urlopie.

bDBapxJG
bDBapxKa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
misiek
5 miesięcy temu
Dlatego my musimy wybudować CPK żeby otworzyc oczy niedowiarkom.
Na szczęście ...
5 miesięcy temu
nasza brama do Afryki czuwa!
nickt
5 miesięcy temu
Nie wirus a bezmyślne działania 'rządów' :(
bDBapxKb
GDZIE KATALIZ...
5 miesięcy temu
Tony paliwa w powietrzu !!! Gdzie "ekolodzy"!!!??? Nie żal mi tych lotnisk !!!
Wolność słowa
5 miesięcy temu
Wzorem Berlina, chyba trzeba będzie rozpędzić pandemię telewizyjną wychodząc na ulice. Przygotujmy się do wyjścia na ulice wczesną jesienią.