Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wielka Brytania. Ponad 730 tys. osób straciło pracę w czasie pandemii

44
Podziel się:

Już 730 tys. miejsc pracy "wyparowało" z rynku Wielkiej Brytanii od marca. Wprawdzie w pierwszych tygodniach Wielka Brytania nie chciała wprowadzać ograniczeń właśnie po to, by chronić gospodarkę, ale po kilku miesiącach wiadomo już, że nie udało się tego celu osiągnąć.

Wielka Brytania w marcu bardzo powoli wprowadzała ograniczenia, a premier Boris Johnson zdawał się bagatelizować zagrożenie
Wielka Brytania w marcu bardzo powoli wprowadzała ograniczenia, a premier Boris Johnson zdawał się bagatelizować zagrożenie (Pixabay)
bETBIGyJ

Wśród osób, które w ostatnich pięciu miesiącach straciły prace, są przede wszystkim najmłodsi pracownicy, samozatrudnieni oraz osoby powyżej 65. roku życia – informuje CNN, powołując się na dane brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS).

Ogólny spadek zatrudnienia w okresie kwiecień-lipiec był największy od czasu recesji w 2009 r.

Płace w ciągu tych trzech miesięcy spadły po raz pierwszy od rozpoczęcia 2001 roku.

bETBIGyL
Zobacz także: Obejrzyj: Bezrobocie w Polsce. Oto, dlaczego nie ma gwałtownego skoku

Liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych, w tym pracujących w niepełnym wymiarze czasu i o niskich dochodach, wzrosła ponad dwukrotnie od marca do lipca. Na koniec lipca świadczenia pobierało 2,7 mln osób.

bETBIGyR

Pandemia koronawirusa doprowadziła Wielką Brytanię do największego załamania od prawie wieku. Największe brytyjskie firmy, w tym British Airways i BP, zwolniły ponad 100 000 pracowników i istnieją obawy, że liczba bezrobotnych wzrośnie, gdy rządowy program urlopowy dobiegnie końca w październiku. Wiele firm z branży handlu detalicznego i hotelarstwa walczy o przetrwanie.

Stopa bezrobocia pozostała w drugim kwartale na zasadniczo niezmienionym poziomie 3,9 proc., ponieważ w statystykach nie uwzględnia się osób pozostających bez pracy, ale obecnie nie poszukujących pracy, ani osób przebywających na urlopie - podał urząd statystyczny.

Szacuje się, że w czerwcu około 7,5 miliona ludzi przebywało na urlopie postojowym. Ponad trzy miliony z nich było bez pracy przez trzy miesiące lub dłużej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETBIGzm
KOMENTARZE
(44)
Z kolan wstał...
rok temu
Gdyby byli mądrzy to zastosowaliby wariant Polski: gdy ludzie tracą pracę sprowadza się imigrantów spoza unii.
Holaąaa
rok temu
Ale bzdury piszesz, że nie możesz znalezct pracy kto chce pracować to znajdzie kto nie chce ten nie znajdzie i pisze bądź mówi , że nie ma pracy. Budowlanka dużo oferju lub inne zaklady pracy. Nic tylko pisać i narzekać. Ja się z takim przypadkiem nie spotkałem.
Zlondi
rok temu
Co za p... tam brakuje rak do pracy
bETBIGzn
Maggie
rok temu
Buahahahhahhaha.Co za wypociny😂😂
Bodzio
rok temu
Na szczęście w Polsce jest godne życie bez islamskich ekstremistow i teczowego robactwa! Rok temu wróciłem z rodziną do ojczyzny była to najlepsza decyzja! Brawo ADuda brawo PiS!
...
Następna strona