Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania. Ponad 730 tys. osób straciło pracę w czasie pandemii

Już 730 tys. miejsc pracy "wyparowało" z rynku Wielkiej Brytanii od marca. Wprawdzie w pierwszych tygodniach Wielka Brytania nie chciała wprowadzać ograniczeń właśnie po to, by chronić gospodarkę, ale po kilku miesiącach wiadomo już, że nie udało się tego celu osiągnąć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Wielka Brytania w marcu bardzo powoli wprowadzała ograniczenia, a premier Boris Johnson zdawał się bagatelizować zagrożenie

Wśród osób, które w ostatnich pięciu miesiącach straciły prace, są przede wszystkim najmłodsi pracownicy, samozatrudnieni oraz osoby powyżej 65. roku życia – informuje CNN, powołując się na dane brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS).

Ogólny spadek zatrudnienia w okresie kwiecień-lipiec był największy od czasu recesji w 2009 r.

Płace w ciągu tych trzech miesięcy spadły po raz pierwszy od rozpoczęcia 2001 roku.

Obejrzyj: Bezrobocie w Polsce. Oto, dlaczego nie ma gwałtownego skoku

Liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych, w tym pracujących w niepełnym wymiarze czasu i o niskich dochodach, wzrosła ponad dwukrotnie od marca do lipca. Na koniec lipca świadczenia pobierało 2,7 mln osób.

Borys Johnson ogłosił w piątek wieczorem ograniczenia, z którymi przyjdzie żyć Brytyjczykom przez kilka kolejnych tygodni
Wielka Brytania wprowadza ograniczenia. Zamknięte puby, restauracje, kina, szkoły

Pandemia koronawirusa doprowadziła Wielką Brytanię do największego załamania od prawie wieku. Największe brytyjskie firmy, w tym British Airways i BP, zwolniły ponad 100 000 pracowników i istnieją obawy, że liczba bezrobotnych wzrośnie, gdy rządowy program urlopowy dobiegnie końca w październiku. Wiele firm z branży handlu detalicznego i hotelarstwa walczy o przetrwanie.

Stopa bezrobocia pozostała w drugim kwartale na zasadniczo niezmienionym poziomie 3,9 proc., ponieważ w statystykach nie uwzględnia się osób pozostających bez pracy, ale obecnie nie poszukujących pracy, ani osób przebywających na urlopie - podał urząd statystyczny.

Szacuje się, że w czerwcu około 7,5 miliona ludzi przebywało na urlopie postojowym. Ponad trzy miliony z nich było bez pracy przez trzy miesiące lub dłużej.

Koronawirus Wielka Brytania. Boris Johnson zwiększy nakłady na służbę zdrowia
Koronawirus Wielka Brytania. Boris Johnson podjął ważną decyzję. Większe nakłady na służbę zdrowia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wielka brytania, bezrobocie, praca, koronawirus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2020

DMOŻal mi ludzi którzy muszą tam mieszkać, poziom jedzenia, bezpieczeństwo itp dno

12-08-2020

DdsdsZajmijcie sie Polska. Od marca nie mogę znalezc pracy. Jedyna oferta to biedronka z podstawa 2100 na ręke.po odliczeniu przedszkola i zlobka -1500zl i … Czytaj całość

12-08-2020

KostekKompletne bzdury.

Rozwiń komentarze (44)