Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. Polscy medycy będą mogli wrócić do Niemiec, wynika z rządowego rozporządzenia

37
Podziel się

Lekarze, pielęgniarki czy pracownicy domów opieki społecznej, którzy dojeżdżają do pracy w Niemczech czy Czechach, nie będą już musieli przechodzić w Polsce 14-dniowej kwarantanny. Tak wynika z nowego rządowego rozporządzenia.

Lekarze będą znów mogli dojeżdżać do pracy w Niemczech czy Czechach
Lekarze będą znów mogli dojeżdżać do pracy w Niemczech czy Czechach (PAP)
bEqwDrSd

Medycy i pracownicy domów opieki społecznej, którzy mieszkali w Polsce, ale pracowali w Niemczech czy Czechach, musieli do tej pory przechodzić 14-dniową kwarantannę po powrocie do kraju.

Oznaczało to, że musieli albo zrezygnować z pracy na pewien czas - lub wyjechać za granicę i nie wracać do swoich rodzin w kraju.

Jednak obowiązek przechodzenia kwarantanny dla medyków zniknął z nowego rozporządzenia, które zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw. Weszło w życie w momencie publikacji, czyli 16 maja.

bEqwDrSf
Zobacz także: Protest w Warszawie. "Przyjechałam po pracę i chleb". Obejrzyj wideo:

Zgodnie z decyzją rządu, po przekroczeniu granicy, trzeba odbyć obowiązkową kwarantannę. Na początku maja rząd jednak ustanowił wyjątek - kwarantanna nie dotyczyła już tych, którzy pracują po drugiej stronie granicy. Rząd jednak wtedy zastrzegł, że kwarantanna ciągle będzie dotyczyła medyków oraz pracowników domów opieki społecznej. Przedstawiciele rządu tłumaczyli, że w takich miejscach ciągle zagrożenie zarażeniem jest największe.

Medycy wielokrotnie protestowali przeciwko tym zasadom. W money.pl opisywaliśmy też lekarza, który mieszka na stałe w niemieckim Görlitz, ale pracuje w szpitalu po polskiej stronie. - Nie mogę uwierzyć, że nie chcą mnie wpuścić do kraju, w którym tak bardzo brakuje medyków - opowiadał pod koniec kwietnia medyk.

bEqwDrSl

Obowiązek kwarantanny po powrocie do kraju nie obowiązuje również niektórych kierowców, pracowników kolei, marynarzy oraz członków misji dyplomatycznych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqwDrSG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
Obudźcie się ...
rok temu
Robią was jak tylko chcą Polacy Obudźcie sue na ustach macie kaganiec a rząd to wasza smycz wolność słowa wam biarą. Policja straciła Twarz za Pieniądze a obiecali Nas Ludzi Polaków chronić a jednak mózg stracili dla obrony Portwela swojego . Policji dzieci i rodziny czeka ten sam los co nas zwykłych obywateli polskich. Obudzcie się 5G to jednak 19G w Usa facetowi ślepa wypadły gdy sprawdził skrzynkę z Żekomo 5G a tam oszukuje nas rząd bo jest 19G. Patatctwo atakowali stacje 5G oszukali nas ludzie na juttube jest film jest to SZOK !!!! TYLKO CO MAJĄ PTAKI DO SIECI 5G ZE ATAKUJĄ STACJE TA ? CZYŻBY PTAKI BYŁY MODRZEJSZE OD LUDZI ???
pielegniarz
rok temu
w polsce zdobyli wiedze i praktyke i pojechalizarabiac do innego kraju-jak sie to ma do etyki??????????????
CIEKAWA
rok temu
Kiedy zdelegalizujecie HEMP & WOOD ??? Zbrodniarzy którzy chcą nas zaczipować !!
bEqwDrSH
smętek
rok temu
Medycy potrafią upomnieć sie o swoje. Po prostu biedni bo jak wyżyć za marne 20-30 tyś na kontrakcie . Jak żyć ?
smętek
rok temu
Medycy potrafią upomnieć sie o swoje. Po prostu biedni bo jak wyżyć za marne 20-30 tyś na kontrakcie . Jak żyć ?
...
Następna strona