Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
edukacja
17.03.2020 13:53

Koronawirus. Szkoły mogą być zamknięte dłużej, a egzaminy przeniesione na inny termin

Przerwa od szkoły potrwa najpewniej dłużej niż planowane dwa tygodnie - zapowiedział na antenie publicznej telewizji minister edukacji Dariusz Piontkowski. Konieczne może okazać się przesunięcie egzaminu ósmoklasisty, a nawet matur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister edukacji kreśli czarny scenariusz. Opóźniony powrót do szkoły, przełożone egzaminy

- Prawdopodobnie dwutygodniowy termin przerwy w nauce, którą dotąd znaliśmy, zostanie wydłużony - podkreślił na antenie TVP1 minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jak dodał, otwarcie szkół już 25 marca byłoby decyzją nieodpowiedzialną, bo właśnie w okolicach tej daty może przypadać szczyt zachorowań.

- Będziemy realizowali wytyczne ministra zdrowia. Prawdopodobnie ten dwutygodniowy termin przerwy w nauce, tej standardowej, którą dotąd znaliśmy, zostanie wydłużony - powiedział Piontkowski. Minister dodał, że jeśli zajdzie taka potrzeba to resort wyda rozporządzenie o wydłużeniu okresu zamknięcia placówek oświatowych.

- Egzaminy ósmoklasisty są w końcu kwietnia. Jeżeli przerwa w zajęciach w szkole skończyłaby się wraz ze świętami wielkanocnymi, no to wówczas spokojnie te egzaminy mogłyby się jeszcze odbyć. Gdyby ta przerwa się wydłużała, to oczywiście egzaminy nie mogłyby się odbyć, musielibyśmy je przenieść - powiedział minister i dodał, że nie wyklucza takiej możliwości również w przypadku matur.

- Do tego się przystosowaliśmy: w specustawie są zapisy, które dają ministrowi edukacji możliwość nowej organizacji roku szkolnego, ze względu na zdrowie i życie uczniów - podsumował.

Obejrzyj: Żywności nie zabraknie. Nawet we Włoszech jest dowożona

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

KondzioNiech Pan minister zapewni wszystkim szkołą możliwość naprawdę interaktywnej nauki. W niektórych szkołach wygląda to tak że nauczyciel przesyła … Czytaj całość

17-03-2020

qwertyNormalnie to powinno się powtórzyć drugi semestr, bo co to za nauka e-learning? Matura i egzamin ósmoklasisty powinny być wtedy też e-learning.

18-03-2020

donakażdy mądry..siedzę i pisze emaile do uczniów i nauczycieli już kilka godzin...niektórzy dzwonia, że nie maja dostępu do kompa, neta itp////długo tak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)