Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Koronawirus. Test na Covid-19 zrobisz bez wychodzenia z auta

4
Podziel się:

W Warszawie powstał kolejny mobilny punkt typu "drive&go-thru", w którym każdy - za odpowiednią opłatą - może wykonać test na obecność koronawirusa. Na początek jednak będą prowadzone jedynie darmowe badania dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych.

Mobilne testy na koronawirusa. Otwarto kolejny punkt w Warszawie.
Mobilne testy na koronawirusa. Otwarto kolejny punkt w Warszawie. (Getty Images)

"Startuje punkt mobilny typu drive&go-thru na parkingu warszawskiej Galerii Handlowej Westfield Arkadia, gdzie komercyjnie każdy może wykonać test na obecność koronawirusa" - czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Jak dodano, badania są darmowe dla medyków. Za ich wykonanie odpowiada grupa Diagnostyka. To już drugi mobilny punkt pobrań z testami na Covid-19.

- Widzimy ogromne zainteresowanie pracowników służby zdrowia wykonaniem testu na obecność SARS-CoV-2 w Warszawie. Wychodząc im naprzeciw, otwieramy w stolicy drugi punkt typu "drive&go-thru". W pierwszej kolejności przeprowadzać będziemy darmowe badania dla medyków, a następnie realizować również odpłatne testy dla osób indywidualnych - powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus pustoszy biznes. Polskie firmy w tarapatach

Z bezpłatnych testów skorzystają przedstawiciele wybranych zawodów medycznych: lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów oraz ratowników medycznych.

Drugi warszawski punkt pobrań znajduje się na terenie centrum handlowego Westfield Arkadia przy al. Jana Pawła II 82 (parking na poziomie -2) i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00. Będzie mogło z niego skorzystać nawet 120 osób dziennie.

Grupa Unibail Rodamco Westfield, właściciel centrum handlowego, zaangażowała się w akcję przez darmowe udostępnienie swoich powierzchni.

Badania wykonywane będą metodą RT-PCR, przy użyciu testów CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia. Do wykonania bezpłatnych badań niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu.

Z testów, w miarę ich dostępności, będą mogły skorzystać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. Ich zakupu można dokonać poprzez strony internetowe: www.diagnostyka.pl oraz www.zdrowegeny.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Beata
4 lata temu
Ale czy widzicie ze przy pobieraniu materialu was zarażą? To hurtownia przez przeplata się 1 zdrowy i 5 chorych... Ocknijcie sie.
Poeta
4 lata temu
Gdy gorączka cię zhaltuje sanepid test ci zafunduje nierób wcześniej testu bracie bo bez kasy będą gacie
tak tylko pyt...
4 lata temu
Co im daje wykonanie testu?
jahuuu
4 lata temu
CUDOWNIE ! ludzie bez pracy , lub pracują za 70% wynagrodzenia , a firma oferuje testy za ok 590pln ! ! ! ...resztę dopowiedz sobie sam (a)....