Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Test na Covid-19 zrobisz bez wychodzenia z auta

W Warszawie powstał kolejny mobilny punkt typu "drive&go-thru", w którym każdy - za odpowiednią opłatą - może wykonać test na obecność koronawirusa. Na początek jednak będą prowadzone jedynie darmowe badania dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Mobilne testy na koronawirusa. Otwarto kolejny punkt w Warszawie.

"Startuje punkt mobilny typu drive&go-thru na parkingu warszawskiej Galerii Handlowej Westfield Arkadia, gdzie komercyjnie każdy może wykonać test na obecność koronawirusa" - czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Jak dodano, badania są darmowe dla medyków. Za ich wykonanie odpowiada grupa Diagnostyka. To już drugi mobilny punkt pobrań z testami na Covid-19.

- Widzimy ogromne zainteresowanie pracowników służby zdrowia wykonaniem testu na obecność SARS-CoV-2 w Warszawie. Wychodząc im naprzeciw, otwieramy w stolicy drugi punkt typu "drive&go-thru". W pierwszej kolejności przeprowadzać będziemy darmowe badania dla medyków, a następnie realizować również odpłatne testy dla osób indywidualnych - powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

Obejrzyj: Koronawirus pustoszy biznes. Polskie firmy w tarapatach

Z bezpłatnych testów skorzystają przedstawiciele wybranych zawodów medycznych: lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów oraz ratowników medycznych.

Drugi warszawski punkt pobrań znajduje się na terenie centrum handlowego Westfield Arkadia przy al. Jana Pawła II 82 (parking na poziomie -2) i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00. Będzie mogło z niego skorzystać nawet 120 osób dziennie.

Grupa Unibail Rodamco Westfield, właściciel centrum handlowego, zaangażowała się w akcję przez darmowe udostępnienie swoich powierzchni.

Badania wykonywane będą metodą RT-PCR, przy użyciu testów CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia. Do wykonania bezpłatnych badań niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu.

Z testów, w miarę ich dostępności, będą mogły skorzystać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. Ich zakupu można dokonać poprzez strony internetowe: www.diagnostyka.pl oraz www.zdrowegeny.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-04-2020

jahuuuCUDOWNIE ! ludzie bez pracy , lub pracują za 70% wynagrodzenia , a firma oferuje testy za ok 590pln ! ! ! ...resztę dopowiedz sobie sam (a)....

22-04-2020

tak tylko pytamCo im daje wykonanie testu?

22-04-2020

PoetaGdy gorączka cię zhaltuje sanepid test ci zafunduje nierób wcześniej testu bracie bo bez kasy będą gacie

Rozwiń komentarze (4)